III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
6
G
1
1
M
2
3
S
5
0
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 14 maja 2018

Kolejny Wf z zawodnikami Spójni za nami

11 maja zajęcia sportowe w Szkole Podstawowej nr 48 w Gdyni Chwarznie, w ramach zajęć WF ze Spójnią poprowadzili zawodnicy Adam Lisiewicz i Paweł Ćwikliński.

 
Trening uczniów klas IV-VI poprowadził Adam Lisiewicz, który poza tym, że jest zawodnikiem Spójni Gdynia, jest  trenerem na najwyższym możliwym poziomie trenerskim w piłce ręcznej, tzw. master coach.
 
– Takie akcje, jak nasz Wf są bardzo ważne w kwestii popularyzacji dyscypliny piłki ręcznej. Nie chodzi mi tu tyle o szkolenia, bo jedne zajęcia to za mało, ale o zainteresowanie, pokazanie w praktyce dlaczego handball jest ciekawym i pełnym emocji sportem, a następnie wskazanie drogi rozwoju. Co więcej takie spotkania zachęcają dzieci i młodzież także do przybywania na mecze szczypiorniaka, a są to świetni, bo aktywnie dopingujący kibice – zdaniem Lisiewicza.
 
W rolę trenera ale także bramkarza wcielił się Paweł Ćwikliński, który w Spójni gra na pozycji skrzydłowego. Jak sam dodaje – Zdecydowanie widać, że dzieci są chętne i pełne zapału do gry w ręczną. Nie kombinują żeby z wf’u się wymigać, a wręcz przeciwnie, chcą trenować i grać.
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: