Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 17 czerwca 2020

Koniec ery VIVE. B. Servaas: Nie stracę energii, by walczyć o jak najlepszy skład

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę, 17 czerwca 2020 r. w Hali Legionów w Kielcach, Prezes KS VIVE Kielce Handball S. A. Bertus Servaas poinformował o zakończeniu 18-letniego okresu sponsoringu klubu przez VIVE Group. Jednocześnie zapewnił, że z pełnym zaangażowaniem pozostaje w klubie jako Prezes, nakreślając wyzwania stojące przed klubem w obliczu zbliżającego się sezonu 2020/21 z uwzględnieniem sytuacji finansowej po pandemii koronawirusa.

Po 18 latach współpracy VIVE Group w charakterze jednego z głównych sponsorów Klubu Sportowego VIVE Kielce Handball SA spółka zdecydowała się na rozstanie z piłką ręczną – ogłosił podczas konferencji prasowej 17 czerwca Bertus Servaas, właściciel spółek VIVE Group oraz Prezes Zarządu KS VIVE Kielce Handball S.A. Kontrakt sponsorski spółek Grupy VIVE wygaśnie wraz z końcem czerwca 2020 r., co otwiera możliwość dołączenia do grona sponsorów tytularnych klubu od sezonu 2020/21.

„Jako właściciel Grupy VIVE muszę Wam powiedzieć, że robię to wielkim bólem. Przez 18 lat wraz z innymi Sponsorami, Urzędem Miasta Kielce, Urzędem Marszałkowskim, Zarządem Klubu, Pracownikami Klubu, Kibicami, Sztabem i Zawodnikami oraz Miłośnikami piłki ręcznej zbudowaliśmy jeden z najsilniejszych klubów w Europie. Dziś, w dobie koronawirusa, którego skutki bardzo dotkliwie odczuła moja firma, muszę wybierać pomiędzy miłością do Klubu a odpowiedzialnością za ponad 2000 pracowników i ich rodziny.” – powiedział na konferencji Prezes Bertus Servaas.

„Za ten piękny czas jako właściciel firmy – sponsora tytularnego drużyny i klubu – serdecznie dziękuję. Był to dla nas wspaniały czas radości i łez, zgrozy i euforii, czas honoru i dumy z tego, że mogliśmy być jako marka jednym z motorów tego sukcesu.

Jesteśmy jednocześnie świadomi, że byliśmy jedynie częścią sukcesu, jednym z trybów wielkiej machiny, w której ogromną rolę odgrywają inne firmy. Bez tych marek i stojących za nimi ludzi niemożliwym byłoby osiągnięcie tylu sukcesów.

Szczególne podziękowania kieruję do Trenerów, Sztabu i Zawodników, którzy godnie reprezentowali naszą markę. Specjalne wyrazy wdzięczności należą się również Kibicom, którzy niejednokrotnie pokazali, że są jednymi z najlepszych w Europie. Dla mnie osobiście – najlepszymi.

Chcę również wyrazić nadzieję, że sytuacja VIVE Group polepszy się i będziemy mogli kiedyś wrócić do pomagania w budowaniu dalszych sukcesów drużyny. Dla naszej firmy inwestowanie w Klub przynosiło zawsze nie tylko satysfakcję, ale również szeroką promocję marki i wysoki stopień zwrotu z inwestycji, szczególnie widoczny przez ostanie 7 lat.” – podsumował Prezes Bertus Servaas.

Po przedstawieniu sytuacji swojej firmy Prezes Servaas podkreślił, że teraz zabierze głos jako Prezes klubu, a przekaz stał się bardziej emocjonalny.

„Jako Prezes Zarządu KS VIVE Kielce Handball S. A. chcę Państwu powiedzieć, że podjęliśmy w klubie szereg działań mających na celu dostosowanie budżetu do realiów nowej rzeczywistości, skorzystaliśmy z dostępnych narzędzi pomocowych Państwowego Funduszu Rozwoju i aktywnie pracujemy nad pozyskaniem drugiego sponsora tytularnego. Obecnie prowadzimy negocjacje z kilkoma firmami, ale w tym miejscu chciałbym serdecznie zaprosić do rozmów wszystkie podmioty zainteresowane współpracą przy jednej z najlepszych drużyn w historii polskiego sportu” – mówił Prezes Servaas.

„Za nami osiemnaście lat ciężkiej pracy i wiem, że wszyscy dalej chcemy grać na światowym poziomie. W porozumieniu z zawodnikami, którzy chcą pozostać w naszym Mieście, w naszej Rodzinie i walczyć o sukcesy dla naszych Kibiców, chcemy wspólnie walczyć o utrzymanie poziomu sportowego i możliwość pozostania dumą Kielc, Regionu Świętokrzyskiego i całej Polski. By było to możliwe, z uwzględnieniem wszystkich podjętych działań i realnych założeń budżetowych dotyczących m. in. liczby sprzedanych karnetów, brakuje nam 2,5 mln zł. Dlatego zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich, dla których ważny jest nasz klub i jego społeczna rola w naszym Mieście, o pomoc w postaci zakupu karnetów na sezon 2020/21 i uczestnictwa w zbiórce prowadzonej w Internecie. Wiem, że proszę o wiele, ale nie proszę dla siebie. Proszę o kontynuację tego, co wspólnie robiliśmy przez ostatnie siedem lat. O to, byśmy w jeden moment nie stracili tego, co złożyło się na wspaniałą historię tego klubu, budowaną wysiłkiem i zaangażowaniem setek ludzi. Bo potem może nie udać nam się już tego nigdy odbudować. Głęboko wierzę, że jesteście teraz z nami.

Walczymy o utrzymanie dobrego składu drużyny i dalszej walki o zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Nie będzie to łatwe, ale wszystko jest możliwe. Do tego potrzebna jest jednak pomoc całego środowiska miłośników Klubu. Zawsze powtarzaliśmy, że jesteśmy klubem wszystkich Polaków. Mogę Wam przy tym obiecać, że razem z Zarządem i wszystkimi Pracownikami Klubu będę walczył do końca. A nawet jeśli to się nie powiedzie, nie stracę energii, by walczyć o jak najlepszy skład drużyny na sezon 2020-2021. Będę ogromnie szczęśliwy, jeśli dzięki współpracy z Zarządem uda nam się utrzymać obecny skład i w tym ostatnim kroku bardzo potrzebuję Waszego wsparcia. Gramy Razem – to nasze hasło od osiemnastu lat!”

Podczas konferencji zaprezentowano możliwości wsparcia Klubu, wśród których znalazły się:

  • zakup karnetów na sezon 2020/21 (sprzedaż startuje 18.06.2020 r.),
  • udział w zbiórce kibiców za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl (LINK)
  • zostanie sponsorem klubu (w każdej chwili),
  • dołączenie do projektu biznesowego JoinBertus (w każdej chwili).

Szczegóły dotyczące poszczególnych możliwości wsparcia prezentowane będą na bieżąco w kanałach komunikacji klubu, tj. na stronie internetowej www.kielcehandball.pl oraz w mediach społecznościowych.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: