-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 31 marca 2022

Kontuzja Keliana Janikowskiego

Kelian Janikowski, który doznał kontuzji podczas wygranego przez Torus Wybrzeże Gdańsk meczu z Chrobrym Głogów przeszedł szczegółowe badania. Znamy diagnozę, która niestety nie jest optymistyczna.

Wszystko wydarzyło się podczas drugiej połowy meczu Torus Wybrzeże Gdańsk – Chrobry Głogów. Kelian Janikowski upadł na boisko podczas akcji ofensywnej i musiał opuszczać boisko przy pomocy kolegi z zespołu i ratownika medycznego. Do końca spotkania Janikowski na boisku już się nie pojawił.

W ostatnich dniach obrotowy przeszedł szereg badań i znamy już szczegóły. – Kelian Janikowski naderwał więzadła poboczne kolana i czeka go kilkumiesięczna przerwa. W tym sezonie najpewniej nie pojawi się już na boisku. Wobec tego więcej odpowiedzialności na boisku będą musieli wziąć na siebie Dmytro Doroszczuk i Damian Woźniak.

Jest też dobra informacja. – Dobrze przebiega rehabilitacja Mateusza Kosmali, który wraca do treningów po kontuzji prawej ręki. Zawodnik wręcz pali się do gry, w najbliższych dniach będzie gotowy do powrotu na boisko. Zagra oczywiście wyłącznie wtedy, gdy będzie w stu procentach gotowy pod względem fizycznym – powiedziała Karolina Bednarek, fizjoterapeuta drużyny z Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej.

Torus Wybrzeże Gdańsk wciąż czeka na powrót Krzysztofa Gądka i Daniela Leśniaka.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: