-:-

Dodano: 9 października 2021

KPR Gwardia Opole wygrywa z Handball Stal Mielec – 25:17 (10:5)

Wynik spotkania rzutem z 7 merów otworzył Marek Monczka. Wyrównał ze skrzydła Maciej Fabianowicz. W 3 minucie spotkania żółtą kartką został ukarany Mijan Ivanovic. W pierwszych minutach spotkania skutecznością na bramce „błysnął” – Damian Procho, który dwukrotnie (w tym z karnego) zatrzymał Patryka Mauera. Na 2:1 podwyższył – Michał Chodara. W 10 minucie w końcu skutecznie trafił Patryk Mauer – i na tablicy pojawił się wynik 2:2. W 12 minucie karą dwóch minut został ukarany zawodnik drużyny gości – Kosta Petrovic. Do remisu po trzy w 16 minucie doprowadza rzutem z koła – Łukasz Kucharzyk. W 22 minucie podopieczni trenera Rafała Kuptela – za sprawą Michała Milewskiego obejmują po raz pierwszy prowadzenie. Wynik spotkania 5:4. Antonio Pribanic w 24 minucie otrzymuje drugą karę dwuminutową. Przy stanie 6:4 dla drużyny z Opola, o czas poprosił Rafał Gliński. Niestety dla niego, po skutecznym przechwycie w 27 minucie – Filip Stefani zdobywa 7 bramkę dla graczy z Opola. Skutecznego dotąd Marka Monczkę zatrzymuje, dobrze dysponowany Jakub Ałaj, a Patryk Mauer zdobywa dziewiątą i dziesiątą bramkę. Do przerwy 10:5 dla Gwardii.

Jan Klimków skutecznym rzutem z koła otwiera wynik spotkania w II połowie. Odpowiada Dzianis Valyntsau. Grający w przewadze zawodnicy z Opola podwyższają prowadzenie za sprawą Wiktora Kawki. Szybko i skutecznie odpowiada Michał Chodara. W 37 minucie premierowe trafienie zalicza kapitan zespołu gospodarzy – Mateusz Jankowski. W 40 minucie na tablicy wyników – 16:10 dla drużyny z Opola. Kolejne minuty spotkania to skuteczna gra w obronie podopiecznych trenera Rafała Kuptela i powiększanie przewagi, głównie za sprawą Wiktora Kawki i Filipa Stefaniego.
W 45 minucie – wynik spotkania 19:11 dla opolan. Na dziesięć minut przed końcem spotkania swoją drugą bramkę dla Gwardii zdobywa – Jan Klimków i podwyższa wynik spotkania na – 22:13. Pod koniec spotkania agresywna gra w obronie gwardzistów skutkuje dwuminutowymi karami dla Kowalskiego i Sosny. Nie wpływa to jednak na wynik meczu. Gwardia pewnie pokonuje Handball Stal Mielec – 25:17.

Gwardziści po pięciu spotkaniach mają na koncie 8 punktów. Kolejne spotkanie rozegrają w najbliższy czwartek (14.10) – kiedy to na wyjeździe zmierzą się z Grupą Azoty Unia Tarnów.

MVP Spotkania – Jakub Ałaj (KPR Gwardia Opole).

KPR Gwardia Opole – Handball Stall Mielec 25:17 (10:5)

KPR Gwardia Opole: Ałaj, Lellek – Sosna 1, Fabianowicz 1, Zarzycki, Klimków 2, Jankowski 2, Zadura 1, Scisłowicz, Kawka 5, Milewski 2, Morawski, Kucharzyk 1, Kowalski 1, Mauer 6, Stefani 3

Trener: Rafał Kuptel

Kary: 12 min
Karne: 3/4

Handball Stal Mielec: Dekarz, Procho – Wilk, Monczka 3, Sobut 4, Ruhnke 2, Nowak, Pribanic 1, Valyntsau 3, Smolikau, Chodara 2, Adamczuk, Petrovic, Wojdak, Ivanovic 1, Krupa 1

Trener: Rafał Gliński

Kary: 16 min (Pribanic – czerwona kartka, gradacja kar)