-:-

Dodano: 12 marca 2018

KPR wyszarpał zwycięstwo

W pierwszą wolną od handlu niedzielę niezwykle emocjonujący mecz pomiędzy KPR Legionowo a Spójnią Gdynia zakończył się zwycięstwem KPRu. Upragnione cztery ligowe punkty zostają w Legionowie.

Mecz obfitował w rzuty karne, których sędziowie odgwizdali aż 12 – 10 dla KPRu i dwa dla Spójni, i w dwuminutowe kary (2 dla KPRu, 5 dla Spójni). Pierwsza połowa nie napawała nadzieją legionowskich kibiców – w trzeciej minucie tablica pokazywała 0:2 dla Gdyni. W 13. minucie goście uzyskali trzybramkową przewagę (2:5) i taki wynik utrzymywał się przez kolejne 6 minut. Do końca pierwszej części gdynianie trzymali legionowian na trzy-, czterobramkowy dystans. Ostatecznie na przerwę drużyny schodziły z wynikiem 8:12.

Druga połowa wyglądała zupełnie inaczej – zawodnicy KPRu od pierwszych minut zaczęli systematycznie odrabiać stratę, by w 38. minucie meczu po karnym Kamila Cioka uzyskać remis 13:13. Od tego momentu gra toczyła się bramka za bramkę. Goście zdołali uzyskać jeszcze dwubramkową przewagę na 9 minut przed końcowym gwizdkiem, ale już tylko na chwilę. O zwycięstwie KPRu zdecydowała bramka rzucona z rzutu wolnego przez Kamila Cioka po końcowym gwizdku