-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 5 stycznia 2018

Krystian Wołowiec w Wybrzeżu

Jeszcze wczoraj młody rozgrywający Orlen Wisły obchodził 20. urodziny, a już dziś można ogłosić, że przez najbliższe pół roku będzie występował w PGNiG Superlidze w barwach Wybrzeża Gdańsk.
 
I Marcin Lijewski, szkoleniowiec Wybrzeża i Damian Wleklak, menedżer, starali się o to od kilku miesięcy. W końcu dopięli swego. Wołowiec będzie ich podopiecznym do 31 maja.
 
– To prawda, że od dawna Wybrzeże interesowało się Krystianem – przyznaje Michał Zołoteńko, dyrektor sportowy SPR Wisła Płock. – Analizowaliśmy sytuację, rozmawialiśmy i wspólnie doszliśmy do wniosku, że to może być bardzo dobra droga dla jego dalszego rozwoju. Ponadto w Gdańsku będzie miał więcej możliwości grania w pierwszym zespole, co jest przecież bardzo ważne i dla Krystiana, i dla nas. To ambitny chłopak, który chce grać, chce iść do przodu.
 
Wołowiec, który w marcu 2017 roku razem z kolegami świętował w Płocku zdobycie Mistrzostwa Polski Juniorów, nie powinien mieć większych problemów z aklimatyzacją w nowym zespole. W końcu młodzi gracze, na których stawia Marcin Lijewski, od Krzysztofa Komarzewskiego zaczynając, przez Kamila Adamczyka, po Krzysztofa Gądka, to brązowi medaliści wspomnianych mistrzostw. Znają się zatem doskonale, także z reprezentacyjnych zgrupowań i występów. – Dlatego powinno mu być łatwiej się przebić, no i w czerwcu wróci do nas mocniejszy – dodaje Zołoteńko.
 
W PGNiG Superlidze Wybrzeże, podobnie jak Orlen Wisła, występuje w grupie pomarańczowej. Z dorobkiem 21 pkt., zajmuje w niej 6. miejsce.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: