Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 22 lipca 2020

Krzysztof Lijewski z nowym kontraktem!

Krzysztof Lijewski podpisał nowy, czteroletni kontrakt z drużyną PGE Kielce. W sezonie 2020/21 Lijek będzie łączył obowiązki zawodnika i drugiego szkoleniowca zespołu, natomiast przez kolejne trzy skupi się już tylko na obowiązkach trenerskich.

Krzysztof Lijewski PGE Kielce

Krzysztof Lijewski z zespołem PGE Kielce związany jest od sezonu 2012/13 i po odejściu Mateusza Jachlewskiego pozostaje zawodnikiem o najdłuższym stażu w ekipie Mistrzów Polski.

Myślę, że chciałbym jeszcze częściowo być na parkiecie, walczyć i wygrywać z kolegami w aktywny sposób – mówił Krzysztof Lijewski pod koniec maja – Wiem natomiast, że czas leci nieubłaganie i prędzej czy później karierę sportową skończę. Mam nadzieję, że proces przechodzenia z kariery zawodniczej na ławkę trenerską przejdzie w moim przypadku troszeczkę płynniej, niż może się wydawać.

Tak też się stało. Krzysztof Lijewski będzie miał swego rodzaju roczny okres „buforowy” zanim zupełnie zakończy karierę zawodniczą. W sezonie 2020/21 będzie grającym trenerem, a przez kolejne trzy skupi się na obowiązkach trenerskich.

Bardzo się cieszę z takiego obrotu spraw – uśmiecha się Prezes Bertus Servaas – Krzysztof Lijewski to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników naszej drużyny, który stanowi jego wielką wartość. Ma niesamowitą wiedzę o piłce ręcznej, a przez lata oddał temu klubowi całe swoje serce. To wspaniałe, jakim lojalnym jest człowiekiem i jestem szczęśliwy, że w najbliższym sezonie wciąż będzie wspierał kolegów na parkiecie, a jednocześnie uczył się trenerskiego fachu pod okiem Talanta Dujshebaeva. Takie połączenie przyniesie wiele korzyści zarówno samemu Lijkowi jak i całego zespołowi.

Drużyna PGE Kielce rozpocznie przygotowania do sezonu w czwartek, 23 lipca. Pierwszy trening zespołu odbędzie się o godz. 17:00 w Hali Legionów.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: