Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 17 grudnia 2018

Kto był najlepszy w grudniu? Wybierz Gracza Miesiąca

Według naszych ekspertów ostatni miesiąc rozgrywek w 2018 r. należał do Mateusza Korneckiego z NMC Górnika Zabrze, Michała Daszka z Orlen Wisły Płock i Romana Czyczykało z Zagłębia Lubin. Ty decydujesz do kogo trafi tytuł Gracz Grudnia PGNiG Superligi. Partnerem głosowania jest Balticus!
 

 
Przegląd Sportowy (Wojciech Osiński) nominował:

Mateusza Korneckiego z NMC Górnika Zabrze

 
W obu grudniowych meczach NMC Górnik Zabrze wygrał (z Zagłębiem 28:25, z Arką 31:19), a duży wkład w te zwycięstwa miał Mateusz Kornecki. Bramkarz zabrzan rozegrał dwa pełne spotkania, uzyskując 35 procent skuteczności z lubinianami oraz 39 procent w Gdyni. Potwierdza w ten sposób, że jest równorzędnym partnerem dla doskonałego Martina Galii.
 
Redakcja sportowa nc+ nominowała:

Michała Daszka z Orlen Wisły Płock

 
Dwa grudniowe mecze Orlenu Wisły Płock to popis skrzydłowego Orlenu Wisły Płock. Daszek miał w starciach z Azotami i Energą MKSem identyczny zapis. 9 bramek na 11 rzutów. 18 bramek w dwóch spotkaniach to imponujący dorobek.
 
Sportowe Fakty nominowały:

Romana Czyczykalo z Zgłębia Lubin:

 
26-letni Ukrainiec przyszedł do Lubina z austriackiego Bregenz i raczej nikt nie spodziewał się, że z miejsca zostanie gwiazdą Superligi. Zajęło trochę czasu zanim przebił się do składu, ale w końcówce rundy udowodnił, że warto na niego postawić. Po jego bramkach w Zabrzu Zagłębie napędziło Górnikowi strachu. Kilka dni później, pod nieobecność zmiennika, Pawła Dudkowskiego, Czyczykało był liderem Miedziowych, którzy sensacyjnie, ale jak najbardziej zasłużenie pokonali Azoty. Ukrainiec rzucił 9 goli i został wybrany zawodnikiem kolejki.
 
o Ty decydujesz do kogo trafi Tytuł Gracza Miesiąca! Weź udział w plebiscycie na naszym facebooku! Wybieramy do piątku (20.12.) do godz. 14:00
 
Nagrodą dla Gracza Miesiąca jest dedykowany PGNiG Superlidze zegarek Balticus – Volans
 

 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: