Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 4 września 2020

Kupiec: Chcemy dobrze rozpocząć sezon

Już w niedzielę pierwszy mecz w nowym sezonie rozegra męską drużyna Zagłębie. Przed inauguracyjnym starciem z Energą MKS Kalisz porozmawiano z Mikołajem Kupcem.

Mikołaj Kupiec Zagłębie Lubin

Już w niedzielę rozegracie pierwszy mecz w nowym sezonie. Trzeba przyznać długo wyczekiwanym sezonie?

Dokładnie tak, to długo wyczekiwany sezon przez kibiców jaki i samych zawodników. Będzie to całkiem inny sezon niż do tej pory. Głównymi czynnikami jaki mają na to wpływ jest zmieniona formuła rozgrywek bez fazy play-off, jak i pandemia koronawirusa.

Brakowało Wam w tym czasie gry o stawkę?

Dla każdego zawodowego sportowca najważniejsze są mecze o stawkę, tak więc naturalnym jest głód sezonu u każdego z nas.

Meczów w ostatnim czasie było jednak sporo. W ramach przygotowań do nowego sezonu rozegraliście szereg spotkań sparingowych. Jakie wnioski możemy z nich wyciągnąć?

To prawda, sparingów rozegraliśmy sporo. Z każdego wyciągnęliśmy różne wnioski. Bardzo ważne jest nastawienie do danego spotkania pod kątem mentalnym. Musimy ciągle uczyć się podejścia z szacunkiem do przeciwnika ale i wiary we własne umiejętności. Jesteśmy młodym zespołem, który chce grać szybką piłkę ręczną, co wydaje się być naszym dużym atutem.

Do nowego sezonu przystąpicie w niemal niezmienionym składzie (za Pawła Dudkowskiego przyszedł Kamil Netz). Według Ciebie zgranie będzie silną stroną naszej drużyny?

Kamil bardzo szybko odnalazł się w naszym stylu gry, który na pewno jemu osobiście też bardzo pasuje i odpowiada. Uważam, że jesteśmy ze sobą dobrze zgrani co jest dużym atutem na samym starcie rozgrywek.

Ubiegły sezon zakończyliście na siódmym miejscu. W nowym sezonie będziecie w stanie poprawić ten wynik? Jakie cele stawiacie przed sobą?
Chcemy minimum potwierdzić bardzo dobry wynik z poprzedniego sezonu.

A jakie cele stawiasz przed sobą?
Osobiście chciałbym rozegrać cały sezon zdrowy bez kontuzji.

W rozgrywkach wystartuje 14 zespołów, według nowych zasad drużyny zagrają bez fazy play-off w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. Jak ocenisz ten system?

Jestem bardzo dużym zwolennikiem tego systemu i cieszę się, że w końcu mamy go w PGNiG Superlidze. Każdy mecz jest o duża stawkę, nie ma odpuszczania i szykowania kluczowej formy pod fazę play-off czy play-out. Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Mistrza wyłania cały sezon, a nie play- off przez co system jest prosty, skuteczny i sprawiedliwy.

Naszym pierwszym rywalem w nowym sezonie będzie Energa MKS Kalisz. Co możemy powiedzieć o tej drużynie?

Zespół z Kalisza został mocno przebudowany. Zmienił się trener i prawie połowa składu. Na ten moment ciężko jest mi się wypowiadać czego możemy się spodziewać po zespole z Kalisza.  Przed nami analiza video i poznawanie rywala praktycznie na nowo.

Co ciekawe z Kaliszem gra nam się lepiej na wyjazdach niż na własnym parkiecie. Czas przełamać rywali na własnym parkiecie.
Chcemy dobrze rozpocząć sezon, zwłaszcza grając na własnym parkiecie, dlatego zrobimy wszystko aby punkty zostały w Lubinie .

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: