-:-

Dodano: 18 marca 2017

Kwidzyn pewnie pokonuje Chrobrego

KWIDZYNIANIE POKONALI CHROBREGO GŁOGÓW W MECZU 23. SERII PGNIG SUPERLIGI. PODOPIECZNI TRENERA PATRYKA ROMBLA WYGRALI 29:26, PROWADZĄC PRZEZ WIĘKSZOŚĆ SPOTKANIA. RYWALE SPRAWILI GOSPODARZOM KŁOPOT JEDYNIE W PIERWSZYCH 12 MINUTACH. PÓŹNIEJ DOMINOWALI JUŻ CZERWONO-CZARNI, KTÓRZY ZAPISALI NA SWOIM KONCIE KOLEJNY KOMPLET 3 PUNKTÓW.

23seriakwivschr_fot2
Mecz rozpoczął się od skutecznego trafienia Michała Potocznego. W odpowiedzi rywale zdobyli jednak trzy bramki pod rząd, po rzutach Damiana Krzysztofika, Marka Świtały i Szymona Sićko, wychodząc na prowadzenie 1:3. Co więcej, w 11. minucie, głogowianie powiększyli swoją przewagę do 3 bramek – 3:6. Skutecznością w zespole Chrobrego popisał się wówczas Marek Świtała. Trzy-bramkowa przewaga Głogowa utrzymała się jednak tylko minutę. Od stanu 4:7 swoją grę poprawili  kwidzynianie. zaczęła funkcjonować obrona, a w bramce coraz lepiej prezentował się Krzysztof Szczecina. Wystarczy powiedzieć, że przez 11 kolejnych minut gospodarze zdobyli 9 bramek przy tylko dwóch trafieniach Chrobrego. W efekcie, po 23 minutach gry, MMTS prowadził we własnej hali 13:9. Prowadzenie czerwono-czarnych powiększyło się jeszcze bardziej w końcówce pierwszej połowy. Przy stanie 15:12 kwidzynianie skutecznie wykorzystywali błędy rywali i po rzutach Michała Potocznego (karny), Adriana Nogowskiego i Michała Pereta, uzyskali przewagę 6 bramek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:13 po udanej akcji Szymona Sićki.
Po przerwie kwidzynianie nadal dominowali na boisku. W zespole gości ciężar zdobywania bramek wzięli na siebie Szymon Sićko i Dominik Płócienniczak, ale nie wystarczyło to na pokonanie gospodarzy. W 43 minucie po trafieniach Pawła Gendy i Kamila Kriegera czerwono-czarni prowadzili 23:17. Dziesięć minut przed końcem meczu, po rzutach Szymona Sićki i Arkadiusza Miszki (karny), głogowianie zmniejszyli straty do 4 bramek – 23:19.  Jak się okazało różnica 4-5 bramek utrzymała się niemal do końca tego spotkania. W 57. minucie gry MMTS prowadził 29:24, jednak w końcówce gospodarze popełnili kilka błędów, co skwapliwie wykorzystali goście. Po trafieniach Adama Babicza i Arkadiusza Miszki (karny) mecz zakończył się zwycięstwem MMTS 29:26. Komplet 3 punktów został zatem w Kwidzynie.

MMTS KWIDZYN – SPR CHROBRY GŁOGÓW 29:26 (18:13)

MMTS: Szczecina – Genda 2, Krieger 3, Peret 2, Szpera 1, Klinger 1, Szczepański 3, Rosiak 2, Nogowski 3, Guziewicz 2, Seroka 2, Ossowski, Potoczny 5, Janikowski 3.
Kary: 10 minut
Chrobry: Stachera, Kapela – Miszka 3, Pawłowski, Płócienniczak 5, Świtała 4, Sadowski 1, Sićko 7, Babicz 1, Gujski, Tylutki, Sobut, Krzysztofik 5, Kubała, Rydz.