-:-

Dodano: 8 października 2016

Legionowo z trzema punktami

Po zaciętym meczu gospodarze pokonali KS Meble Wójcik Elbląg 28:25.
Zespół KPR RC Legionowo źle rozpoczął mecz. Akcje były szarpane, co wpływało na skuteczność gospodarzy. Efektem tej sytuacji był to, że w pierwszej połowie rzucili zaledwie 10 bramek. Dzięki Tomislavowi Stojkoviciovi gospodarze utrzymali dystans i po pierwszej połowie zeszli do szatni przegrywając 10:13.
W drugiej połowie w bramce KPR-u pojawił się Mikołaj Krekora.Obudził się Witalij Titow, a na skrzydle nadal bezbłędny był Paweł Kowalik, który w całym meczu zdobył siedem bramek. Swoje dołożyli Franci Brinovec i Michał Prątnicki.
KPR RC Legionowo wyszło na prowadzenie w 44 minucie i nie oddało go już do samego końca. Zawodnicy gości dawali z siebie wszystko. Ostatecznie po bardzo emocjonującym meczu gospodarze wygrali 28-25 i zapisali na swoim koncie kolejne 3 punkty.
Jacek Będzikowski, trener:
Przegraliśmy, ale z postawy mojej drużyny jestem zadowolony. Zagraliśmy naprawdę dobre zawody. Przez większą część meczu prowadziliśmy. Zabrakło nam w drugiej połowie chłodnej głowy i wykorzystania sytuacji w ataku, które mieliśmy. Swoje zrobiły także dwuminutowe kary między 42. a 50. minutą, które pozwoliły wyjść gospodarzom na prowadzenie. Cieszę  się, że mimo problemów kadrowych pokazaliśmy się z dobrej i walecznej strony.
Mikołaj Kupiec, rozgrywający:
Szybko objęliśmy prowadzenie, które utrzymywaliśmy do około 40. minuty. Myślę, że Legionowo podeszło do tego meczu zbyt pewne siebie. Przegraliśmy, ale moim zdaniem nie możemy być rozczarowani naszą postawą. Jak graliśmy spokojnie i długo piłką to kończyliśmy akcje bramką. W drugiej połowie Legionowo pokazało, że podstawą ich gry jest twarda obrona i długa gra w ataku, dzięki temu wygrali to spotkanie. Szkoda kilku nieprzemyślanych akcji i wyrzuconych piłek w kontratakach. Trochę za szybko chcieliśmy potem gonić wynik i to się na nas zemściło. Myślę, że w drugiej rundzie jak już będziemy w pełnym składzie, to we własnej hali wygramy kilka spotkań, w tym także z Legionowem.