-:-

Dodano: 21 stycznia 2018

LEKKO NIE BYŁO, ALE PUNKTY ZOSTAŁY W OPOLU

W drugiej połowie meczu 17. serii PGNiG Superligi Meble Wójcik Elbląg doprowadziły do remisu 17-17, ale ostatni kwadrans należał do gwardzistów, którzy wygrali ostatecznie 26-19.

Początek meczu zapowiadał łatwą przeprawę gospodarzy, którzy po dwóch bramkach Mateusza Jankowskiego prowadzili 3-0. W kolejnych minutach dobrze bronił Mateusz Zembrzycki, po przechwycie Jankowskiego gola zdobył Michał Lemaniak, karnego wykorzystał Patryk Mauer, a trafienie ze skrzydła zaliczył Karol Siwak. W 15 minucie Gwardia prowadziła 9-4 i wydawało się, że zmierza po pewną wygraną.

Prowadzenie rozkojarzyło miejscowych, którzy popełnili trzy proste błędy. Co prawda Adam Malcher wszedł na karnego i obronił rzut Filipa Kopera, ale miejscowi „zaliczyli” kroki, spudłował Lemaniak i Jakub Moryń doprowadził d stanu 10-7. Następnie Malcher zatrzymał dwóch rywali, a Przemysław Zadura podwyższył na 11-7. Końcówka pierwszej części była lepsza dla ekipy z Elbląga. Po kontrze Koper rzucił na 12-10, ale zdążył jeszcze odpowiedzieć Zadura.

Po przerwie elblążanie przejęli inicjatywę. W ich bramce spisywał się Paweł Kiepulski, który zatrzymał Siwaka i Mauera, a Maciej Zarzycki posłał piłkę w słupek. W efekcie opolanie pzez osiem minut nie zdobyli gola, a Adam Nowakowski doprowadził do remisu 13-13. Opolanie jeszcze odskoczyli na dwie bramki, ale Siwak przestrzelił do pustej ramki i Tomasz Grzegorek dał remis 17-17 (45 minuta).

Zanosiło się na wielkie nerwy, ale wszystko na swoje barki wziął Kamil Mokrzki. Rozgrywający Gwardii skończył skutecznie trzy akcje i było 21-18. Malcher zatrzymał za chwilę Morynia i Kamila Netza, a Jankowski trafił z koła. Co więcej Siwak przejął piłkę i wygrał pojedynek sam na sam z Kiepulskim, a Malcher obronił karnego wykonywanego przez Nowakowskiego. Ostatecznie Gwardia wygrała 26-19, zainkasowała trzy punkty i umocniła się na 3 miejscu w grupie pomarańczowej.

KPR Gwardia Opole – Meble Wójcik Elbląg 26-19 (13-10)
Gwardia: Zembrzycki, Malcher – Lemaniak 1, Siwak 3, Zarzycki, Łangowski 2, Klimków 1, Tarcijonas, Mokrzki 6, Dementev 1, Jankowski 3, Zadura 2, Mauer 7, Milewski, Morawski.
Meble Wójcik: Kiepulski, Fiodor – Grzegorek 1, Miedziński 1, Nowakowski 2, Adamczak 1, Netz 2, Moryń 6, Kupiec 3, Tórz, Koper 3.
Sędziowali: Filip Fahner i Łukasz Kubis (Głogów).