-:-

Dodano: 21 września 2019

LM: Komentarze po meczu ORLEN Wisły Płock z Kadetten Schaffhausen

W sobotę w 2. Kolejce VELUX EHF Ligi Mistrzów ORLEN Wisła Płock pokonała mistrzów Szwajcarii Kadetten Schaffhausen 27:23. Przeczytaj komentarze po meczu.

Petr Hrachovec (trener Kadetten Schaffhausen): W pierwszej połowie w pierwszych dziesięciu-piętnastu minutach zrobiliśmy bardzo dużo błędów, zarówno w obronie, jak i w ataku. Od tego momentu nasza defensywa się poprawiła, szczególnie na pozycjach rozgrywających. Niestety w ataku popełnialiśmy wciąż wiele błędów i to jest powód, dlaczego dzisiaj przegraliśmy.

Xavier Sabate (trener ORLEN Wisły Płock): Zagraliśmy jak zwykle bardzo dobrze w obronie. Dzięki temu mogliśmy wyprowadzać kontry i tylko w pierwszej połowie zdobyliśmy cztery-pięć łatwych bramek. Ale dzisiaj jestem zadowolony również z faktu, że zagraliśmy bardzo dobrze w ataku na wysokim poziomie skuteczności i to zrobiło dużą różnicę. Jestem zadowolony z moich zawodników nie tylko ze względu na wynik, ale również na włożony wysiłek. Mamy sporo kontuzji, urazów – nie jest to wymówką. Chodzi tylko o to, że niektórzy zawodnicy muszą spędzać dużo czasu na boisku. Dlatego mam nadzieję, że niedługo wróci do nas kilku graczy, bo potrzebujemy każdego z nich. Zawodnicy dają z siebie wszystko, niezależnie od wyniku.

Sebastian Frimmel (Kadetten Schaffhausen): Obie defensywy zagrało dzisiaj twardo. My jednak mieliśmy poważne problemy ze zdobywaniem bramek w sytuacjach sześciu na sześciu. Do tego popełniliśmy wiele błędów w ataku, zdecydowanie za dużo, żeby dzisiaj wygrać tutaj.

Lovro Mihić (ORLEN Wisła Płock): Jednym z naszych założeń przed meczem był szybki powrót do obrony, aby nie pozwolić Kadetten na wyprowadzanie kontr. Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie. Również w ataku pozycyjnym wypadliśmy dużo lepiej, niż w naszym poprzednim meczu i to się złożyło na dzisiejszy wynik.