-:-

Dodano: 1 grudnia 2022

LM: Nafciarze podejmą mistrzów Rumunii

Nafciarze rozpoczynają grudzień Ligą Mistrzów! Już w czwartek – 1 grudnia o godz. 18:45, ORLEN Wisła Płock podejmie Mistrza Rumunii – CS Dinamo București. Niebiesko-Biało-Niebiescy będą mieli okazję do rewanżu za ubiegłotygodniowe starcie w Bukareszcie!

Liga Mistrzów na start!

ORLEN Wisła Płock rozpoczyna grudzień starciem w Lidze Mistrzów! Po równo siedmiu dniach od pojedynku w Bukareszcie, Nafciarze stają przed szansą rewanżu na Mistrzach Rumunii – CS Dinamo București! Już w czwartek – 1 grudnia o godz. 18:45, w Orlen Arenie, czeka nas mecz ósmej kolejki EHF Champions League, który będzie dla Niebiesko-Biało-Niebieskich naprawdę trudnym wyzwaniem! Wiślacy będą potrzebowali głośnego dopingu i wsparcia swojego ósmego zawodnika, by powalczyć o ważne punkty! Dodatkowo, będzie to okazja do spotkania byłych graczy płockiej Wisły, którzy obecnie występują w barwach rumuńskiej drużyny – Dana-Emila Racoței oraz Valentina Ghionei!

W czwartek zagramy z niezwykle trudnym rywalem. Dinamo, to drużyna o wysokiej jakości i czeka nas naprawdę ciężki mecz. Gramy u siebie i będziemy potrzebować pełnej Orlen Areny oraz wsparcia naszych kibiców! – powiedział Xavi Sabate, trener ORLEN Wisły Płock.

1:0 dla CS Dinamo București

Nafciarze mierzą się z CS Dinamo București w fazie grupowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, a pierwsze spotkanie ORLEN Wisły Płock z Rumunami, w sezonie 2022/2023, odbyło się w ostatni czwartek – 24 listopada, w Bukareszcie. Już na początku meczu, gospodarze wyszli na prowadzenie, które utrzymali do przerwy, przeważając naprzemiennie 1-3 bramkami. Nafciarze natomiast, stale gonili swoich rywali, jednak nie udało im się odebrać im przewagi i ostatecznie udali się do szatni przegrywając jednym trafieniem, przy rezultacie 14:15. Druga połowa rozpoczęła się atakiem gości, którzy weszli w tę część spotkania z większą liczbą zawodników w polu, a wszystko za sprawą czerwonej kartki dla gracza Dinamo. Podczas rzutu wolnego – Ande Kuduza – zamiast pomiędzy słupki płockiej Wisły, trafił w twarz Przemysława Krajewskiego, za co sędziowie wykluczyli go z dalszej gry. Wynik po przerwie otworzyli jednak gospodarze, a z czasem powiększali swoje prowadzenie i finalnie zatrzymali komplet punktów w domu, dzięki wygranej 32:27. Najlepszym strzelcem Dinamo okazał się Lazar Kukić (7 bramek), zaś Wisły Tin Lućin (8 bramek).

Po siódmej kolejce EHF Champions League, ORLEN Wisła Płock i CS Dinamo București, nadal sąsiadują ze sobą w tabeli grupy A. Rumuni obejmują piątą lokatę i równają się punktami z duńskim GOG (z czwartej pozycji), zaś Nafciarze szóstą i nad siódmym Zagrzebiem przeważają dwoma puntami. Jeśli chodzi o samych rywali (Wisłę i Dinamo), również dzielą ich dwa punkty różnicy – team z Bukaresztu ma na swoim koncie jedną wygraną więcej, natomiast płocczanie przegraną, a dodatkowo na korzyść przyszłych gości przemawia także bilans bramkowy, na poziomie „-1”, przy bilansie Wiślaków „-11”.

Jeden mecz – jedna wygrana

W czasie siedmiodniowej przerwy, pomiędzy siódmą a ósmą kolejką, w których Nafciarze rywalizują z Dinamo, oba zespoły rozegrały po jednym meczu swojej krajowej ligi – w niedzielę (27.11). ORLEN Wisła Płock, na wyjeździe, zmierzyła się z Arged KPR Ostrovią Ostrów Wlkp. i pewnie pokonała Superligowego beniaminka 38:28 (20:16). CS Dinamo București natomiast, na własnym terenie, zagrało z Potaissa Turda, czyli zespołem znajdującym się w połowie stawki rumuńskiej ligi i również wysoko zwyciężyło (43:27, 20:12). Dzięki tym wygranym obie drużyny przedłużyły serie bez porażek i pierwsze miejsca w tabelach swoich lokalnych rozgrywek.

To będzie bardzo trudny i bardzo wyrównany mecz pomiędzy dwoma zespołami, które dobrze się znają, ponieważ graliśmy ze sobą zaledwie tydzień temu. Zbliża się koniec pierwszej części sezonu, który dla nas jest jak finał, a Dinamo to nasz bezpośredni rywal w grupie i chcemy rewanżu! Dodatkowo, są to dwa bardzo ważne punkty, które przybliżyłyby nas do celu! Chcemy też nadal być mocni u siebie, z naszymi kibicami, których wsparcie będzie dla nas bardzo ważne, aby odnieść zwycięstwo! – powiedział Gonzalo Perez Arce, skrzydłowy ORLEN Wisły Płock.