Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 21 października 2016

LM: Vive Tauron Kielce – Rhein-Neckar Lowen

W niedzielę 23 października w kieleckiej Hali Legionów Mistrz Polski, VIVE Tauron Kielce, podejmie Mistrza Niemiec – Rhein-Neckar Lowen.
W bieżących rozgrywkach goście pokonali RK Celje Pivovarna Lasko oraz IFK Kristianstad, zremisowali z MOL-Pick Szeged, a także ulegli HC Meshkov Brest. Dzięki zdobytym pięciu punktom w tych spotkaniach plasują się na trzecim miejscu w swojej grupie.
Gospodarzom niedzielnego meczu żaden zespół nie zdołał jeszcze urwać nawet punktu. Z parkietu pokonani schodzili odpowiednio HC Meshkov Brest, IFK Kristianstad, MOL-Pick Szeged oraz RK Celjce Pivovarna Lasko. Dzięki temu kielczanie z kompletem punktów prowadzą w swojej grupie wyprzedzając lepszą różnicą bramek HC Vardar Skopje.
Przed bieżącym sezonem z drużyny Lwów odszedł największy gwiazdor – Uwe Gensheimer. W jego miejsce sprowadzeni zostali Dejan Manaskov oraz Gudjon Valur Sigurdsson, którzy starają się załatać dziurę po odejściu Niemca. Najskuteczniejszym zawodnikiem Mistrza Niemiec jest Andre Schmid, który rzucił już 23 bramki. Drugim najskuteczniejszym zawodnikiem jest Szwed Kim Ekdahl du Rietz z dwudziestoma golami na koncie.  To na tych dwóch rozgrywających opiera się gra w ataku drużyny Mistrza Niemiec. W bramce natomiast należy spodziewać się skutecznych interwencji dobrze znanego bramkarza reprezentacji Szwecji Andreasa Palicki.
– Andre Schmid w ostatnich czterech, pięciu latach gra na bardzo wysokim poziomie, podobnie Kim Ekhdal Du Rietz, który należy do jednych z najlepszych leworozgrywających na świecie, zarówno w ataku jak i w obronie. Wszyscy wiemy, że to bardzo dobry zespół – ocenia trener kielczan, Tałant Dujszebajew.
Trzynastokrotny Mistrz Polski w bieżącym sezonie dokonał bardzo trafnych wyborów na rynku transferowym. O ile Darko Dukic oraz Dean Bombac powoli rozkręcają się ze swoją grą i pewnością siebie na boisku, o tyle Filip Ivić od początku sezonu pokazuje klasę samą w sobie. Chorwacki bramkarz bardzo wydatnie przyczynił się do zwycięstw kielczan w wielu spotkaniach, dwukrotnie został wybrany do siódemki danej kolejki VELUX EHF Champions Lague. Z taką formą młodego bramkarza (w spotkaniu z RK Celje Pivovarna Lasko aż 42% skutecznych interwencji) oraz z najskuteczniejszym atakiem w Lidze Mistrzów (127 bramek w czterech spotkaniach) o wiele łatwiej myśleć o zwycięstwie w trudnym pojedynku z Mistrzem Niemiec.
Spotkanie VIVE Tauron Kielce – Rhein-Nekcar Lowen już w niedzielę 23 października. Początek transmisji w Canal+Sport o godzinie 19:00.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: