-:-

Dodano: 16 lutego 2020

LM: Wielki Andi, wielki Alex, wielka drużyna! Vive rewanż z Porto

PGE VIVE Kielce zdobyło cenne dwa punkty! Po sześćdziesięciu minutach twardej walki z FC Porto Sofarma drużyna PGE VIVE Kielce wygrała mecz 12. kolejki Ligi Mistrzów 30:25. Po wyrównanej pierwszej połowie w drugiej części spotkania kielczanie szybko wypracowali sobie kilkubramkową przewagę, którą obronili do końcowego gwizdka. Było to kolejne świetne spotkanie w wykonaniu Andreasa Wolffa, który bronił ze skutecznością 38%, a dzięki jego interwencjom w ważnych momentach meczu, nasi zawodnicy mogli zdobyć kilka łatwych bramek z kontry. Na parkiecie zabrakło kontuzjowanych Tomasza Gębali i Mariusza Jurkiewicza.

PGE VIVE Kielce – FC Porto Sofarma 30:25 (12:12)

PGE VIVE Kielce: Wolff (1-60 min, 15/40=38%) – Fernandez 3, Jachlewski 1, Kulesh 4, Pehlivan 1, Karacić 1, D. Dujshebaev, A. Dujshebaev 7, Vujović, Lijewski, Janc 1, Moryto 6, Karalek 4, Guillo, Aginagalde 2.

FC Porto Sofarma: Quintana (1-55 min, 8/27=30%), Bauer (55-60 i na dwa karne, 2/8=25%) – Branquinho 4, Fernandes, Gomes 4, Magalhaes 5, Martins 5, Silva 2, Mbengue, Hernandez 1, Areia 1, Pinto, Iturriza, Salina 3, Borges.