-:-

Dodano: 18 lutego 2022

Łomża Vive Kielce podejmie u siebie Górnik Zabrze

Górnik Zabrze będzie rywalem drużyny Łomża Vive Kielce w ramach 16. serii PGNiG Superligi. „To młody zespół, który raz może odpalić, a za drugim razem zagrać słabo. Pamiętamy, jak trudny był dla nas mecz na wyjeździe” – przestrzega Krzysztof Lijewski. Początek spotkania w Hali Legionów w sobotę o godz. 17.30.

Ledwie opadł kurz po historycznym zwycięstwie drużyny Łomża Vive Kielce we środę we Flensburgu (33:25) w ramach Ligi Mistrzów, a już w sobotę kielczanie wrócą na ligowe parkiety PGNiG Superligi.

Co ciekawe, Mistrzowie Polski zostali w Niemczech chwilę dłużej i odbyli tam czwartkowy, poranny trening zanim wyruszyli w podróż powrotną do Polski. Po przyjeździe do Kielc czeka ich kolejna jednostka treningowa oraz analiza wideo kolejnego przeciwnika, czyli Górnika Zabrze.

Przyzwyczailiśmy się już, że po meczach Ligi Mistrzów trzeba się szybko zregenerować na spotkania w PGNiG Superlidze. Wiemy, z czym to się je i dobrze przygotujemy się do meczu z Górnikiem – zapewnia Szymon Sićko, który spędził dwa sezony w Zabrzu – Rywale pechowo przegrali dwa pierwsze mecze po przerwie zimowej, w samych końcówkach. To bardzo młody zespół, którego siłą była obrona, ale po kontuzji Bartłomieja Bisa na pewno trudniej im ją ustawić. Myślę jednak, że będą grać coraz lepiej.

Jeśli chodzi o rywali, Górnik zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli PGNiG Superligi. Gorzej idzie im po przerwie zimowej, bo drugą część sezonu ślązacy rozpoczęli od dwóch porażek: z Chrobrym Głogów (28:29) oraz Energą MKS Kalisz (22:25). Najlepszym strzelcem drużyny jest Damian Przytuła (63 bramki), asystentem Łukasz Gogola (97 ostatnich podań), a w bramce wysoki poziom utrzymuje Jakub Skrzyniarz (ok. 33 proc. udanych interwencji).

Kielczanie, liderzy ligowej tabeli z kompletem punktów, mają również w pamięci pierwsze, wrześniowe spotkanie obu drużyn w bieżącym sezonie. Choć końcowy rezultat brzmiał 30:21 dla Mistrzów Polski, do przerwy wygrywali Górnicy 15:14.

Nie będzie trudno zmotywować się do meczu z Górnikiem, zwłaszcza, że pamiętamy, jak trudne było dla nas spotkanie w Zabrzu – mówi Krzysztof Lijewski, którego starszy brat, Marcin, jest szkoleniowcem rywali – Górnik to wciąż mocna i niewygodna drużyna, choć wiemy, że ma problemy kadrowe i kilku zawodników jest wykluczonych przez urazy. Górnik to też nieprzewidywalny przeciwnik, bo z odmłodzonym składem raz drużyna może odpalić, a drugi raz zagrać o wiele słabiej. My jednak nie będziemy kalkulować.

Mecz Łomża Vive Kielce – Górnik Zabrze odbędzie się w sobotę, 19 lutego, o godz. 17.30. Transmisja będzie dostępna na kanale TVP Sport, na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji TVP Sport.