Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 4 marca 2021

Lovro Mihić i Leon Šušnja na dłużej Nafciarzami!

Obaj zawodnicy podpisali nowe kontrakty, które będą obowiązywały do 2023 roku.

Lovro Mihić Orlen Wisła Płock / PGNiG Superliga

Lovro Mihić przeszedł do ORLEN Wisły w 2016 roku z RK Zagrzeb i nie tylko szybko zdobył uznanie w oczach trenerów, ale również stał się ulubieńcem kibiców. 26-letni skrzydłowy to obecnie jeden z najlepszych strzelców drużyny, który jest pewnym punktem Nafciarzy zarówno w ataku, jak i w obronie.

– Kontrakt dla Lovro Mihicia był już gotowy od dłuższego czasu, ale z przyczyn formalnych dopiero teraz możemy oficjalnie potwierdzić jego podpisanie. Dla nas była to naturalna decyzja, która w zasadzie nie podlegała dyskusji. Przedłużenie tej umowy gwarantuje nam stabilizację i utrzymanie trzonu pierwszego zespołu – mówi prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek.

Graczem ORLEN Wisły Płock pozostanie również Leon Šušnja. Dla 27-letniego kołowego jest to drugi sezon w zespole, ale wiemy już, że nie ostatni. Chorwat z powodu kontuzji miał utrudnione wejście do drużyny, ale gdy zdrowie dopisywało, był mocnym punktem defensywy. W tym roku potwierdza swoją jakość w tym elemencie, co zaowocowało przedłużeniem umowy na następne dwa sezony.

– Dla nas najważniejsze było to, aby na kolejne sezony zatrzymać kluczowych graczy. Po przedłużeniu kontraktów z Zoltanem Szitą i Abelem Serdio, do osiągnięcia tego celu brakowało nam tylko tych dwóch umów. Jeśli chodzi o Lovro to rzeczywiście nie było tutaj wahań z naszej strony. Leon natomiast od pewnego czasu potwierdza swój potencjał i mocno trzyma naszą defensywę. Dobrze odnajduje się w systemie trenera Xaviera Sabate i wspólnie z zarządem klubu zdecydowaliśmy o przedłużeniu tej umowy – podkreśla Dyrektor Sportowy Adam Wiśniewski.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: