Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 12 stycznia 2017

Lubin przyciąga jak magnes

W grudniu w Lubinie na obozie przygotowawczym przebywała reprezentacja Korei Południowej. Przed mistrzostwami świata na obiektach, na których na co dzień trenuje Zagłębie, przygotowywała się kadra Chile.

– Nieprzypadkowo wybraliśmy Polskę na miejsce naszych przygotowań do mistrzostw świata. Chcemy przygotowywać się pod kątem gry z europejskimi przeciwnikami, a Polska ma bardzo dobrych piłkarzy ręcznych – mówi selekcjoner reprezentacji Chile, Mateo Garralda.

„La Roja” to obecnie trzecia siła piłki ręcznej w Ameryce Południowej. Chilijczycy z roku na rok robią coraz większe postępy, ale wciąż pozostają w cieniu bardziej utytułowanych reprezentacji Brazylii i Argentyny.

Reprezentanci Chile w większości występują w Hiszpanii. Nie brakuje też graczy reprezentujących barwy drużyn klubowych z Francji, Niemiec czy Szwajcarii. W Polsce najbardziej znanym reprezentantem Chile jest Marco Oneto, który jeszcze do niedawna grał w drużynie wicemistrza Polski, Orlen Wiśle Płock.

Chile w Lubinie przygotowywał się będzie do mistrzostw świata, które rozpoczęły się we Francji. „La Roja” zagrają w grupie C, gdzie zmierzą się z Białorusią, Chorwacją, Niemcami, Węgrami i Arabią Saudyjską – Grupę mamy bardzo ciężką, to fakt. Swoich szans szukać będziemy przede wszystkim w spotkaniach z Białorusią i Arabią Saudyjskąmówi szkoleniowiec Chilijczyków.

Przyjazd do Lubina chilijskiej reprezentacji to nie jedyny lubińsko-chilijski akcent. W mieście Coquimbo działa sekcja piłki ręcznej pod nazwą Club Deportivo de Balonmano „Lubin”. Nie jest ona przypadkowa, gdyż zarówno miasto, Zagłębie, jak i Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II wspierają działania szkoły i klubu – Trzeba zaznaczyć, że dzieci pochodzą z bardzo biednych dzielnic i często zdarza się tak, że po szkole muszą pracować, aby utrzymać swoje młodsze rodzeństwo. Poprzez różne zajęcia, w tym związane z piłką ręczną, chcemy tym dzieciom dać odskocznie od szarej rzeczywistości – mówi Anna Słowikowska, dyrektor Gimnazjum nr 4 w Lubinie.

W grudniu na obiektach Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie do Mistrzostw Azji przygotowywała się męska drużyna Korei Południowej, wcześniej w Lubinie gościły Koreanki, szlifujące formę przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio, a także siatkarze reprezentacji Estonii. W Lubinie do nowego sezonu przygotowywały się także mistrzynie Turcji z Yenimahalle Ankara – Nasz obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem jeśli chodzi o przygotowania drużyn międzynarodowych i klubowych do różnych imprez, z czego bardzo się cieszymy – mówi Piotr Midziak, prezes Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.  – Cieszy nas bardzo, że kolejna drużyna przyjeżdża do Lubina. Świadczy to nie tylko o dobrej pracy naszego klubu, ale też przede wszystkim wspaniałej hali i władz RCS-u – mówi Witold Kulesza, prezes MKS Zagłębie Lubin S.A.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: