Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 25 listopada 2016

W Lubinie nie ma miejsca na błędy

W 12. kolejce PGNiG Superligi Mężczyzn piłkarzy ręcznych Zagłębia Lubin czeka konfrontacja ze Stalą Mielec. Stawką niedzielnego spotkania będą trzy punkty.
Obie drużyny znajdują się w grupie pomarańczowej, obie wygrały swoje ostatnie mecze. Lubinianie przerwali w końcu passę meczów bez zwycięstwa i pewnie pokonali Meble Wójcik Elbląg 29:19. Ekipa z Mielca dwa ostatnie mecze grała na własnym parkiecie. Stal wygrała kolejno z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:25 i Sandra Spa Pogonią Szczecin 32:25. Do tego dochodzi również domowe zwycięstwo z Meble Wójcik Elbląg z początku sezonu.
W tabeli grupy granatowej Zagłębie ma trzy punkty straty do Stali i w przypadku zwycięstwa przeskoczy swoich najbliższych rywali, zrównując się z nimi punktami. Spotkanie z pewnością do łatwych należeć nie będzie, gdyż Stal to solidny ligowiec. Do tego niewygodny dla miedziowych. Co prawda ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami wygrało Zagłębie, ale w ośmiu wcześniejszych meczach lubinianie nie potrafili postawić się Stali.
– Na pewno sentyment pozostał, ale w naszym przypadku jest to po prostu kolejne spotkanie. Gramy z nożem na gardle i musimy wygrać – mówi Paweł Noch, trener Zagłębia, który przed przyjściem do Lubina pracował w Stali Mielec.
Spotkanie Zagłębie Lubin – Stal Mielec odbędzie się w hali RCS w Lubinie, o godzinie 17.00.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: