Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 28 czerwca 2022

Łukasz Kużdeba zagra w Energi MKS Kalisz

Ostatnim transferem Energi MKS Kalisz jest pozyskanie Łukasza Kużdeby, który na lewym skrzydle stworzy duet z przedłużającym swój kontrakt Miłoszem Bekiszem.

Urodzony w 1992 roku Kużdeba jest absolwentem SMS ZPRP w Gdańsku, a swoje pierwsze kroki w seniorskiej piłce ręcznej stawiał w Zagłębiu Lubin. Przed sezonem 2019/20 wzmocnił ówczesnego beniaminka PGNiG Superligi, Grupę Azoty Unię Tarnów stając się jednym z liderów zespołu oraz jego kapitanem. Na przestrzeni lat dał się poznać jako solidny zawodnik ze stabilną formą, do tej pory na parkietach PGNiG Superligi rozegrał 236 spotkań zdobywając 485 bramek. W ostatnim sezonie zdobył 78 bramek będąc drugim najlepszym strzelcem Unii.

W Energi MKS Kalisz zostaje drugi z lewoskrzydłowych, Miłosz Bekisz. 25-letni zawodnik dołączył do kaliskiego klubu przed ubiegłym sezonem. W 23 meczach zdobył 29 bramek będąc również ważnym elementem nowego systemu obrony, który w rundzie rewanżowej wprowadzał w życie trener Paweł Noch.

Tym samym Energa MKS Kalisz zakończył prezentowanie składu na sezon 2022/23. W składzie zobaczymy 7 nowych zawodników, a swoje kontrakty przedłużyli Maciej i Konrad Pilitowscy, Piotr Krępa, Mateusz Kus, Mateusz Góralski, Michał Drej, Kamil Pedryc i Gracjan Wróbel.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: