-:-

Dodano: 2 września 2018

Makowiejew punktuje Piotrkowianina

W Głogowie bez niespodzianki. Chrobry pewnie pokonał na inaugurację sezonu Piotrkowianina i zainkasował komplet punktów. Wygrana gospodarzy dość pokaźna i zasłużona.
Ale zanim w Głogowie zaczęli grać, zgromadzeni w hali przy Wita Stwosza uroczyście zaśpiewali hymn Polski, który acapella zaśpiewał pięknie głogowski wokalista Mateusz Biały.

Ten pierwszy mecz w sezonie zawsze jest wyjątkowy. Każda drużyna chce dobrze zacząć, zainkasować punkty i po prostu cieszyć się z sukcesu. W głogowskiej hali oba zespoły rozpoczęły dobrze, bo pierwsze minuty gry wynik oscylował wokół. Gospodarze prowadzili w 8. minucie już 4:2, waleczny Piotrkowianin zdobył dwie bramki z karnych i zrobił się remis. W tym momencie wyrównana gra się skończyła, bo różnicę w bramce Chrobrego zrobił Stachera. Koledzy Rafała poszli za ciosem i Chrobry po kilkunastu minutach meczu prowadził różnicą 5 trafień. Głogowianie nabrali pewności i bez większych problemów dowieźli do przerwy wysokie prowadzenie.

Goście rzucili się do odrabiania strat od razu po gwizdku na drugą część meczu. Trafili Woynowski i Swat. W szeregach Chrobrego zrobiło się nerwowo i kibice w hali Ryszarda Matuszaka na pierwsze po przerwie trafienie swojej drużyny musieli poczekać aż 6 minut. Rzucił Makowiejew, występujący przeciwko swoim kolegom z poprzedniej drużyny i Chrobry zaczął nabierać rozpędu. Bramki zdobywali ci, na których w Głogowie liczą najbardziej, czyli wspomniany wcześniej Makowiejew i Babicz. W Piotrkowianinie najskuteczniejsi byli Iskra i Tórz, ale pomimo iż każdy z nich trafił po 7 razy goście nie byli w stanie zmienić losów spotkania.
W kolejnej kolejce Chrobry będzie szukał punktów w Kwidzynie, Piotrkowianin zagra u siebie z Wybrzeżem.

KS SPR Chrobry Głogów – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:23 (14:10)
Chrobry: Stachera, Kapela – Wawrzyniak, Warmijak, Podobas, Sadowski 3, babicz 8, Tylutki, Orpik 3, Bartczak, Krzysztofik 3, Czapla 1, Kubała 1, Bekisz 3, Makowiejew 7, Rydz
Piorkowianin: Procho, Schodowski – Mróz, Woynowski 1, Iskra 7, Szopa 2, Kaźmierczak 1, Swat 2, Nastaj 1, Surosz 1, Andreou, Pozarek, Mastalerz 1, Sobut, Tórz 7, Pacześny