-:-

Dodano: 13 marca 2019

Malcher vs Chrobry

To nie pierwszy raz Adam Malcher wygrywa Gwardii mecz z Chrobrym. Oczywiście nie stało by się tak bez bramek opolan w ataku, ale broniący dziś na znakomitej skuteczności bramkarz gości zrobił różnicę.

Trener Cieślikowski nie miał przed tym meczem komfortowej sytuacji. Na ostatnim treningu przed wyjazdem do Gdańska kostkę skręcił Bartczak, już w Gdańsku Oliveira złamał nos Tylutkiemu, a lekkiego skręcenia kostki doznał Babicz. Ten ostatni nie był w pełni sił, aby zagrać cały mecz z Gwardią, ale jak już wchodził na parkiet to rzucał i sporo – podobnie jak w poprzednim spotkaniu trafił 8 razy! Tylutki i Bartczak potrzebują jeszcze trochę czasu, aby zaleczyć kontuzje.

Bramki w tym meczu padały często i szybko. Po jedenastu minutach padło ich… jedenaście, jedynie 3 dla Chrobrego i jak wynika z rachunku 8 dla gości. Na zmianę trafiali przede wszystkim Jankowski, Morawski i Mauer. Zdobywanie bramek przychodziło gwardzistom łatwo, chyba zbyt łatwo, choć podkreślić trzeba, że z pewnością rzuciliby ich więcej, gdyby nie dobra postawa w bramce Stachery, a później Kapeli. Osiem minut później było już 8:10 i gra się wyrównała, ale gospodarze cały czas musieli gonić wynik. Przy paradach Malchera mentalnie łatwe to nie było. Mimo wszystko Chrobry walczył, czego dowodem jest choćby bramka Rydza rzucona w ostatniej sekundzie pierwszej części, kiedy to spychany przez Zadurę zdołał umieścić piłkę w okienku bramki Malchera.

W drugiej połowie Chrobry walczył i szukał szansy na wygraną. Najbliżej było chyba w pięćdziesiątej pierwszej minucie, kiedy po trafieniu Wawrzyniaka głogowianie tracili do Gwardii zaledwie 3 bramki. Chwilę wcześniej czerwoną kartkę z gradacji kar zobaczył Zadura, Chrobry grał w przewadze i nadzieje zrobiły się jakby bardziej realne. Gwardia wytrzymała napór gospodarzy, dorzuciła nawet dwie bramki i ostatecznie wyjechała z Głogowa z wynikiem 29:34.

KS SPR Chrobry Głogów – Gwardia Opole 29:34 (12:15)

Chrobry Głogów: Stachera, Kapela – Wawrzyniak 1, Podobas, Sadowski 6, Klinger, babicz 8, Biegaj, Orpik, Krzysztofik 5, Czapla 2, Bekisz 1, Makowiejew 3, Rydz 3
Gwardia Opole: Malcher – Zembrzycki, Lemaniak 3, Zarzycki 1, Łangowski 4, Tarcijonas 1, Zieniewicz 3, Jankowski 3, Zadura 3, Kawka 1, Mauer 7, Milewski 2, Morawski 6