Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 19 marca 2018

Manu i Lijek w SP nr 39

W poniedziałek, 19 marca, zawodnicy PGE VIVE Kielce odwiedzili uczniów klasy 7A w Szkole Podstawowej nr 39 w Kielcach. Godzinny trening z chłopcami poprowadzili Krzysztof Lijewski i Manuel Strlek, udzielając młodym adeptom piłki ręcznej wielu cennych wskazówek związanych z grą na konkretnych pozycjach, rozgrywającego i skrzydłowego.

 
Tradycyjnie już, podczas obecności zawodników w szkole, uczniowie, którzy na co dzień może nie są zbyt potulni, grzecznie słuchają wszelkich poleceń. Magia autorytetu działa i nic w tym dziwnego, bo od nikogo innego młodzi zawodnicy nie wyciągną tyle, ile od największych gwiazd światowego handballu.
 
Krzysztof Lijewski i Manuel Strlek rozpoczęli trening od rozgrzewki, a następnie poprowadzili serię ćwiczeń przeznaczonych dla rozgrywających i dla skrzydłowych. Popularny Lijek z detalami wyjaśniał, jak należy minąć rywala ustawionego w obronie, a Manu jak ustawić się przy oddawaniu rzutu ze skrzydła.
 
– Musisz mieć stopę ustawioną w kierunku bramki, a nie na zewnątrz, żeby w powietrzu nie wykręcać barku – skrzydłowy demonstruje zarówno błędną jak i poprawną wersję, by dzieci zauważyły różnicę. A że to pojętna klasa, po chwili wszyscy wybijali się do skoku z idealnie ustawionej stopy, tuż przy linii szóstego metra. Po drugiej stronie boiska Lijek wywijał tułowiem esy i floresy, demonstrując zwody.
 
Lekcja zakończyła się wspólnym zdjęciem wszystkich uczestników. Relację z treningu można znaleźć w klubowych mediach społecznościowych.
Zdjęcia znajdziecie TU 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: