Aktualności

Marcin Lijewski nowym trenerem Górnika

Marcin Lijewski 1 lipca 2019 roku obejmie NMC Górnika Zabrze. Jego trenerski kontrakt będzie obowiązywać przez najbliższe dwa lata.42-letni Lijewski to wyjątkowo doświadczony zawodnik, który pierwsze szlify na pozycji prawego rozgrywającego zdobywał w Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Karierę seniorską rozpoczął w Wybrzeżu Gdańsk w 1996 roku, z której po pięciu latach trafił do Płocka. W międzyczasie zdobył trzy tytuły mistrza Polski. Dobre występy w zespole z Mazowsza otwarły przed nim karierę w Bundeslidze. Tam grał w SG Flensburgu-Handewicie i HSV Hamburg. Zdobył trzykrotnie mistrzostwo Niemiec, Puchar DHB oraz Superpuchar Niemiec. Dwa razy z rzędu walczył także w finale Ligi Mistrzostw, a w sezonie 2012/2013 zdobył ten najwyższy handballowy tytuł. W 2013 roku wrócił do Polski, a konkretnie Orlenu Wisły Płock. Karierę zawodniczą kończył w Wybrzeżu Gdańsk. Miał również epizod w irańskim Samen Al-Hojaj, w którym występował w ramach Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Jest też cenionym reprezentantem. Wystąpił w kadrze aż 251 razy, zdobywając 711 bramek. Zdobył srebro i brąz na mistrzostwach świata (2007 i 2009 rok).

Karierę trenerską rozpoczął w 2014 roku. Wpierw wraz z Damianem Wleklakiem, a po sezonie – w roli samodzielnego szkoleniowca. W minionym sezonie do końca walczył o czołową ósemkę gwarantującą udział w Rundzie Finałowej.

Zarząd NMC Górnika Zabrze cieszy się z pozyskania tak doświadczonego fachowca. Jego doświadczenie na pewno przełoży się na sukcesy zabrzańskiego klubu w nadchodzących rozgrywkach. Przygotowania do nowego sezonu rozpoczną się 17 lipca.

Przeczytaj jeszcze:

Bartłomiej Bis w Górniku

NMC Górnik Zabrze wzbogacił się o kolejnego cenionego zawodnika młodego pokolenia....

Marcin Lijewski nowym trenerem Górnika

Marcin Lijewski 1 lipca 2019 roku obejmie NMC Górnika Zabrze. Jego...

Cztery nowe twarze w Zagłębiu!

Czterech nowych zawodników zobaczymy w barwach klubu piłki ręcznej Zagłębia Lubin....