Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 2 lutego 2021

Marcin Wichary wraca do bramki!

Aktualny trener bramkarzy Marcin Wichary ponownie na boisku! Legendarny bramkarz drużyny awaryjnie został zgłoszony do rozgrywek pod nieobecność Ivana Stevanovicia. Nazwisko Wicharego w protokole meczowym pojawi się już w meczu z ENERGA MKS Kalisz.

Marcin Wichary Orlen Wisła Płock

Decyzja o włączeniu Marcina Wicharego do meczowej szesnastki to efekt problemów zdrowotnych po-covidowych, które dotknęły Ivana Stevanovicia.

– Stivi z powodu złych wyników badań nie trenuje z nami od dziesięciu dni i tak naprawdę nie wiemy, kiedy będzie mógł do nas dołączyć. Obecnie przebywa w Chorwacji i jest pod opieką lekarską – mówi dyrektor sportowy SPR Wisły Płock Adam Wiśniewski. – Od kilkunastu dni szukamy wyjścia z tej sytuacji. Na chwilę obecną optymalnym rozwiązaniem jest zaproponowanie powrotu na boisko Marcinowi Wicharemu.

Popularny Wichura odpowiedzialny jest za szkolenie bramkarzy w ORLEN Wiśle Płock. W zimowym okresie przygotowawczym wystąpił w dwóch meczach sparingowych i pokazał się z dobrej strony.

– Wiadomo, że będzie to forma zabezpieczenia dla Adama Morawskiego i naszych młodych bramkarzy. Tylko w lutym czeka nas dziewięć spotkań, z czego aż pięć w europejskich pucharach. To bardzo wymagający okres, dlatego zdecydowaliśmy się na takie posunięcie. Jest to dosyć powszechna praktyka w tak skrajnych sytuacjach. Niedawno w identycznej sytuacji znalazło się THW Kiel, które sięgnęło po Mattiasa Anderssona, który również zakończył już karierę. W naszym przypadku będziemy obserwować rozwój sytuacji z Ivanem Stevanoviciem i w razie potrzeby pracować nad wzmocnieniem bramki do końca sezonu kimś z zewnątrz – tłumaczy Wiśniewski.

Marcin Wichary w barwach naszego klubu występował przez 15 lat. Po zakończeniu kariery w 2019 roku przez rok współpracował z grupami młodzieżowymi, a obecnie jest trenerem bramkarzy przy pierwszym zespole Nafciarzy. Do dyspozycji trenera Xaviego Sabate będzie już podczas meczu z ENERGA MKS Kalisz.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: