Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 10 lutego 2022

Marek Monczka przenosi się z Mielca do Opola

Gwardia Opole dokonała kolejnego wzmocnienia. Tym razem szeregi drużyny z Opola wzmocni Marek Monczka. Pochodzący z Czech zawodnik występował wcześniej w Handball Stali Mielec.

– Nie jest łatwo pozyskać zawodnika gotowego do wyjścia na boisko z dnia na dzień, tym bardziej w środku sezonu i tuż przed zamknięciem okna transferowego. Sytuacja zdrowotna w kadrze, zarówno biorąc pod uwagę kontuzje, jak i powikłania po zbiorowym zakażeniu koronawirusem, jest – łagodnie mówiąc – niezbyt dobra. Marek to uniwersalny zawodnik, mogący z miejsca wspomóc nasz zespół w wielu aspektach i właśnie na to liczymy – komentuje ten transfer dyrektor sportowy Tomasz Wróbel.

Mierzący ponad 190 cm wzrostu czeski rozgrywający jest wychowankiem i wieloletnim zawodnikiem Baniku Karvina, mającym na koncie występy w reprezentacji swojego kraju. Do Gwardii przeniósł się jednak z mieleckiej Stali, w której występował od początku sezonu 2020/2021. 

– Niewiele brakło, by został naszym zawodnikiem już dwa lata temu, ostatecznie został nim dziś. W mojej ocenie, w Mielcu nie zdołał zaprezentować pełni swojego potencjału, tym bardziej że przychodził do PGNiG Superligi jako jeden z najskuteczniejszych piłkarzy ręcznych czeskich rozgrywek. Jest głodny gry i szuka nowych wyzwań, czego w najbliższych miesiącach w Opolu zdecydowanie nie zabraknie – dodaje Wróbel.

W poprzednim sezonie Marek Monczka zdobył 71 bramek na 111 prób, dokładając do nich 55 asyst. W trwającej aktualnie ligowej kampanii ma na koncie 45 trafień na 70 rzutów i 34 kluczowe podania. W swojej byłej drużynie był również częstym wykonawcą rzutów karnych.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: