-:-

Dodano: 9 kwietnia 2017

Martin Galia zatrzymał Pogoń

Szczypiorniści Sandry SPA Pogoni przegrali z NMC Górnikiem Zabrze 25 – 33 w ostatnim meczu sezonu zasadniczego. Porażka drużyny nie zmieniła sytuacji Pogoni, która w meczu o Dziką Kartę  zagra z Chrobrym Głogów. Mecz sezonu dla Portowców odbędzie się w środę o godzinie 18:30 w Azoty Arenie.
Już przed spotkaniem wiadomo było, że Górnik gra o bezpośredni awans do top 8, a jednym z warunków jaki należałoby spełnić to zwycięstwo w hali przy ulicy Twardowskiego,\, jednak szczecinianie nie przywykli do porażek.
Mecz od początku nie układał się po myśli gospodarzy, którzy słabo rozpoczęli spotkanie. Popełniali bardzo dużo prostych błędów, a na domiar złego koncert w bramce rozpoczął Martin Galia. W pierwszej połowie bronił z blisko 70 % skutecznością zatrzymując podopiecznych Rafała Białego, pięciokrotnie z rzutów karnych. Swojego dnia nie miał Wojciech Zydroń, który z siedmu metrów nie trafił aż trzykrotnie. Do przerwy szczecinianie schodzili z ze stratą siedmiu bramek, przegrywając 8 – 15.
Druga część spotkania już od pierwszego gwizdka rozgrzała szczecińską publiczność. W dość krótkim czasie szczecinianie odrobili kilka bramek, by w 38. minucie przegrywać tylko 18 – 20. Mimo kilkukrotnych szans na zniwelowanie przewagi i nawiązanie kontaktu bramkowego podopiecznym Rafała Białego nie udało się w tym meczu więcej. Tym razem w bramce czarował Reprezentant Polski Mateusz Kornecki, który do spółki z Markiem Daćko w polu utrzymywali korzystny wynik dla Zabrza. Ostatecznie spotkanie zakończyło się 25:33, ale druga odsłona pojedynku mogła przypaść do gustu nawet najbardziej wybrednym kibicom szczypiorniaka w Szczecinie.
Mimo zwycięstwa zabrzanie nie są pewni utrzymania 3 lokaty, wszystko rozstrzygnie się jutro, kiedy to Gwardia Opole podejmie MKS Zagłębie Lubin.
Podopiecznie Rafała Białego i Sławomira Fogtmana już w najbliższą środę rozegrają mecz barażowy o awans do ćwierćfinałów MP z Chrobrym Głogów.