-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 17 marca 2017

Mateusz Kus przedłużył kontrakt z Vive

Mateusz Kus jest kolejnym zawodnikiem „żółto-biało-niebieskich”, który w ostatnim czasie przedłużył kontrakt z klubem. Wygasająca po tym sezonie umowa została przedłużona na kolejny rok, do końca rozgrywek 2017/2018 – Bardzo się cieszę, że zostaję w Kielcach. Chcę pomagać drużynie, wygrywać każde kolejne spotkanie, ponieważ taki jest nasz cel i stawać się coraz lepszym zawodnikiem – mówi obrotowy naszej drużyny.
Popularny „Koza” realizuje na parkiecie głównie zadania defensywne, będąc ważnym zawodnikiem środka obrony  – Myślę, że widać w mojej grze progres, ale są jeszcze pokłady, na których można zrobić więcej  – ocenia mierzący 200 centymetrów zawodnik.
Wychowanek Olimpii Piekary Śląskie jest zawodnikiem naszej drużyny od sezonu 2015/16. Już w pierwszych rozgrywkach w barwach Vive zdobył dublet na krajowym podwórku – Mistrzostwo i Puchar Polski oraz wywalczył złoty medal Ligi Mistrzów. 8 kwietnia 2016 roku obrotowy zadebiutował w kadrze Polski, w spotkaniu eliminacji do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro z Macedonią – Mateusz wykonał bardzo dużą pracę i jest ważnym ogniwem obrony naszej drużyny. To zawodnik bardzo waleczny i zostawiający na parkiecie dużo serca. Cieszę się, że będzie z nami kolejny sezon – mówi Prezes klubu, Bertus Servaas.
29-letni zawodnik przed przyjściem do naszej drużyny reprezentował barwy Azotów Puławy.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: