Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 24 lutego 2017

Meblarze liczą na komplet punktów

Meble Wójcik Elbląg w najbliższy piątek rozegrają czwarty domowy mecz  z rzędu. Rywalem szczypiornistów prowadzonych przez Jacka Będzikowskiego będzie KPR RC Legionowo, które w ostatnim czasie boryka się z problemami kadrowymi.
W pierwszym spotkaniu tych drużyn elblążanie przez ponad 35 minut byli stroną przeważającą. Prowadzili do przerwy 13:10, ale po zmianie stron źle rozegrali okres gry w przewadze, przez co KPR najpierw doprowadził do remisu, a potem wyszedł na prowadzenie. Dodatkowo beniaminek między 40. a 50. minutą otrzymał cztery kary od sędziów. W końcowych minutach ważne bramki zdobywał Witalij Titow, aktualny lider ligowej klasyfikacji strzelców, dzięki czemu Legionowo wygrało 28:25.
Od tamtego spotkania obydwa zespoły wygrały dwa mecze i przegrały dziesięć. Meblarze wygrali całkiem niedawno, bo 17 lutego z Gwardią Opole 23:20, a ekipa z województwa mazowieckiego ponad miesiąc wcześniej, 11 grudnia pokonując 26:25 Zagłębie Lubin. Dodatkowo ekipa Roberta Lisa przegrała cztery ostatnie pojedynki z rzędu, wliczając w to niedzielne starcie z Pogonią Szczecin.
Legionowo boryka się z problemami kadrowymi, niemalże co kolejkę któryś z graczy doznaje kontuzji, zatem trudno jest przewidzieć ich skład na najbliższe spotkanie w Elblągu. Jakby tego było mało, to w tym tygodniu klub ogłosił, że z drużyną pożegnał się Antonio Pribanić.
Podobne problemy występują w zespole gospodarzy, u którego kontuzje stają się już niemalże “specjalnością”. Co prawda w ostatnim meczu z Górnikiem Zabrze wystąpił już Paweł Adamczak, ale kilka minut na boisku nie jest jeszcze tym na co go stać. Nie było z kolei Mikołaja Kupiec, który zmagał się z silnym przeziębieniem. Gospodarzy z pewnością może radować fakt, że trzy ostatnie mecze zagrali na naprawdę przyzwoitym poziomie i przy odrobinie szczęścia mogli wygrać wszystkie. Ostatecznie komplet punktów zdobyli w starciu z Gwardią. Czy mogą zatem liczyć na kolejny, tym razem z Legionowem? – Nie patrzymy na naszych rywali i ich problemy. Skupiamy się na sobie, chcemy wygrywać każde kolejne spotkanie. Pamiętamy jak KPR zagrał przeciwko nam w pierwszym spotkaniu u siebie. Przede wszystkim nie wiemy jednak w jakim składzie przyjedzie. Mamy trochę czasu do meczu i ten czas poświęcimy na analizę i przygotowania – deklaruje trener Meble Wójcik, Jacek Będzikowski.
W ekipie Meblarzy wśród najlepszych strzelców przoduje obrotowy Bartosz Janiszewski, który uzbierał 63 trafienia. W minionych trzech seriach formą błysnął szczególnie Adam Nowakowski, autor 17-tu bramek oraz Piotr Adamczak, zdobywca 14-tu trafień. Dodatkowo w bramce elblążanie mogą liczyć na dobrze dysponowanego od początku sezonu Bartosza Dudka. Wśród legionowian niekwestionowanym liderem jest prawy rozgrywający Witalij Titow, który do tej pory uzbierał aż 116 bramek i po ostatniej serii wyprzedził w klasyfikacji strzelców ligi najlepszego do tej pory Mateusza Serokę z MMTS Kwidzyn. Jedną bramkę mniej niż Janiszewski ma z kolei Michał Prątnicki.
Trudno przewidzieć jakim wynikiem zakończy się spotkanie znajomych, jeszcze z czasów wspólnej gry w I lidze. Elblążanie liczą na zdobycie drugiego kompletu punktów w tej rundzie. Początek spotkania 19. serii w piątek 24 lutego o godz. 18:30 w hali przy ul. Grunwaldzkiej 135.
post-meczowy-w_jcik-kpr-legionowo-800x800px-fb-397x0

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: