Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 30 kwietnia 2018

Meble Wójcik Elbląg nie zagra w PGNiG Superlidze

W sezonie 2018/19 PGNiG Superligi nie zobaczymy zespołu z Elbląga. Zarząd Klubu Meble Wójcik podjął decyzję o niezgłoszeniu zespołu do rozgrywek z przyczyn finansowych.

 
 
Elbląski zespół w lidze zawodowej PGNiG Superliga rozegrał dwa poprzednie sezony (2016/17 i 2017/18). W pierwszym z nich drużyna wygrała cztery z 26 meczów i zgromadziła na swoim koncie 10 punktów, zajmując ostatnie miejsce w grupie granatowej i tabeli zbiorczej. W drugim sezonie na parkietach Superligi Meble Wójcik zwyciężył w siedmiu z 30 meczów z dorobkiem 26 punktów. Drużyna zajęła ostatecznie 6 miejsce w grupie granatowej i 14 w ogólnej klasyfikacji.
 
W dniu 30 kwietnia upływa termin składania wniosku licencyjnego na sezon 2018/19. Aby uczestniczyć w przyszłym sezonie w rozgrywkach należy spełnić szereg wymagań licencyjnych m.in. finansowe, organizacyjne czy też infrastrukturalne. Znaczną zmianą w stosunku do dwóch poprzednich sezonów jest podniesienie budżetu gwarantowanego klubu z 1,5 mln zł do 2 mln zł. Po przeanalizowaniu możliwości finansowych klubu, Zarząd jednoznacznie stwierdził, iż spełnienie tego kryterium jest w tym momencie nieosiągalne i podjął decyzję o wycofaniu zespołu z rozgrywek w przyszłym sezonie.
 
Zarząd klubu informował zawodników i sztab szkoleniowy w styczniu b.r., iż sytuacja finansowa klubu nie jest zadowalająca. Zawodnicy otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu klubów na przyszły sezon i kilku z nich z powodzeniem znalazło nowych pracodawców w Superlidze, pozostali szukają dalej klubów.
 
Czynione są starania, aby zespół wystartował w przyszłym sezonie w pierwszej lidze.
 
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: