Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 5 grudnia 2016

Mecz na szczycie!

We wtorek w Hali Legionów kolejny mecz na szczycie, tym razem na kieleckim parkiecie spotkają się dwie czołowe polskie siódemki. Do stolicy regionu świętokrzyskiego przyjeżdża Orlen Wisła Płock. Drużyna, która prowadzi w tabeli grupy pomarańczowej PGNiG Superligi podobnie jak zespół Kielc nie odniosła jeszcze porażki na krajowym podwórku.
W zespole Wisły przed sezonem doszło do kilku istotnych zmian, m.in. na ławce trenerskiej. drużynę opuścił hiszpański szkoleniowiec – Manolo Cadenas, a w jego miejsce zatrudniono Piotra Przybeckiego – Jest nowy trener, który ma swoją wizję i drużyna gra nieco inaczej. Na pewno grają bardzo ciekawie – ocenia rywala Michał Jurecki. Poza zmianą na stanowisku trenera, sporo zmieniło się także jeśli chodzi o skład personalny. W drużynie pojawiło się kilku nowych zawodników m.in. bracia Maciej i Tomasz Gębala (wcześniej SC Magdeburg), prawy rozgrywający Sime Ivić (wcześniej HBC Nantes), skrzydłowy Lovro Mihić (Croatia PPD Zagrzeb) i lewy rozgrywający Gilberto Duarte (FC Porto).
Kielczanie przystąpia do spotkania w 48 godzin po trudnym meczu Ligi Mistrzów z macedońskim Vardarem Skopje – Dziś na pewno nie będziemy mieli mocnego treningu, tylko skupimy się na regeneracji i sprawach taktycznych. Każde z tych spotkań jest bardzo ciężkie. Z zespołem z Płocka znamy się bardzo dobrze, gramy kilka meczów w sezonie. Ciężko jest się czymś zaskoczyć. Liczę na to, że będzie dużo walki, podobnie jak w meczu z zespołem ze Skopje – powiedział podczas spotkania z przedstawicielami mediów, Michał Jurecki.
Dla Vive, który jest w meczowym maratonie będzie to jedno z ostatnich dwóch spotkań w  tym roku – Na takie mecze nie potrzebujemy za dużo rozmawiać i mobilizować, ale musimy pamiętać, że to tylko ludzie a nie maszyny i zawodnicy mogą odczuwać zmęczenie – powiedział trener Talant Dujszebajew. – Mamy tak naprawdę dzień odpoczynku, ale rywal grał w sobotę na wyjeździe mecz w Kilonii, więc też nie ma czasu na regenerację – ocenił Mateusz Kus.
Mecz 14. serii PGNiG Superligi rozpocznie się o godz. 18:30 w Hali Legionów. Transmisja „na żywo w Canal+Sport od godz. 18:00. Spotkanie będzie miało specjalną oprawę audiowizualną, dlatego już dziś zapraszamy kibiców na trybuny wcześniej!
[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=VuNeq0zGedI[/embedyt]

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: