III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
6
G
0
7
M
1
5
S
1
0
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 27 sierpnia 2018

Mecz Otwarcia w Opolu!

Tradycyjnie nowy sezon PGNiG Superligi rozpoczniemy uroczystym Meczem Otwarcia. Inauguracja 62. sezonu najwyższej klasy rozgrywkowej i 3. w formule ligi zawodowej odbędzie się w Opolu. Gwardia Opole – czwarta drużyna PGNiG Superligi – podejmie obecnego mistrza Polski PGE VIVE Kielce.
 

 
– Dla nas to były wyjątkowo pracowite 89 dni, pomiędzy ostatnim meczem finałowym a Meczem Otwarcia.  Zmienił się system rozgrywek, kilka drużyn może pochwalić się nowymi umowami sponsorskimi, zmieniliśmy godziny meczów transmitowanych w telewizji, od tego sezonu wracają spadki – to wszystko po to, żeby zbliżający się sezon był jeszcze bardziej emocjonujący, aby zdobyć większą liczbę kibiców i zachęcić potencjalnych partnerów biznesowych do współpracy z piłką ręczną. – mówi Marek Janicki prezes PGNiG Superligi.
 
W drużynie gospodarzy większość składu pozostała taka sama. Gwardziści ciągle opierają swoją politykę kadrową wybierając najzdolniejszą młodzież z krajowego podwórka i ogrywając ją z bardziej doświadczonymi zawodnikami. Zdecydowanie największą gwiazdą opolskiej drużyny jest bramkarz Adam Malcher – najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu PGNiG Superligi. Opolanie mogą się pochwalić również całkiem mocną drugą linią, której dowodzą Antoni Łangowski i Przemysław Zadura. W ostatnim czasie wzmocnili ją jeszcze kontraktując Wiktora Kawkę, byłego lewo-rozgrywającego Stali Mielec. Jednak jak podkreśla trener Gwardii Rafał Kuptel jego drużyna ma tworzyć przede wszystkim kolektyw. Na pytanie, gdzie upatruje szansy swojej drużyny w starciu z Mistrzem odpowiada:
 

 
– Każdy zawodnik musi zostawić „serducho”, zagrać na 110 procent z wiarą, że można powalczyć o dobry wynik. Nie ma co patrzeć na to z kim gramy, musimy się skupić na sobie, na swoich zadaniach. Przede wszystkim musimy zagrać zespołowo, trzeba się wspierać, a indywidualizm schować do kieszeni.
 
Dużo więcej zmian w składzie przeprowadził mistrz Polski. Karierę skończyli Sławomir Szmal, Karol Bielecki i Uros Zorman. Drużynę opuścił także Dean Bombać. Jednak transfery poczynione przez PGE VIVE Kielce robią bardzo dobre wrażenie. Na środku rozegrania zagra Luka Cindrić, 25-letni środkowo-rozgrywający to zwycięzca Ligi Mistrzów z 2017 i medalista mistrzostw Europy. W bramce obok Filipa Ivica wystąpi serbski bramkarz Vladimir Cupara. Do składu dołączył także superstrzelec hiszpańskiej ligi Angel Fernandez czy król strzelców Superligi Arkadiusz Moryto. Ogólnie w drużynie pojawi się sześć nowych nazwisk. Z tak silnie obsadzonym składem PGE VIVE Kielce nie tylko zamierza obronić tytuł w PGNiG Superlidze, ale również zawojować EHF Ligę Mistrzów.
 

 
Mecz Otwarcia będzie miał wyjątkową oprawę. Podczas, której tradycyjnie wręczymy triumfatorom poprzedniego sezonu Mistrzowski Proporzec, a w czasie prezentacji odbędą się koncerty artystyczne. Na najmłodszych będzie czekać szereg atrakcji w różnych strefach. Dla telewidzów nc+ stworzy specjalne 30 minutowe studio.
 
 

MECZ OTWARCIA sezonu 2018/2019
Gwardia Opole – PGE VIVE Kielce
31.08.2018 r., godz. 18:00 transmisja w nSport+


 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: