-:-

Dodano: 7 marca 2018

Mecz Różowej Wstążki dla Chrobrego

W Meczu Różowej Wstążki triumfowali goście, którzy wygrali z Gwardią 28:23. W drugiej połowie pierwszoplanową rolę odegrał bramkarz gości – Michał Kapela.

Sporo walki zobaczyli kibice zgromadzeniu w hali Gwardii Opole podczas Meczu Różowej Wstążki z Chrobrym Głogów. Sędziny aż 13 razy dyktowały kary 2 minutowe i dwukrotnie sięgały po czerwony kartonik. Wynik otworzyli goście i to oni lepiej prezentowali się na początku spotkania. Gospodarze wyrównali w 11. minucie, za sprawą Patryka Mauera 5:5. W pierwszej połowie byliśmy świadkami twardej walki w obronie i aż siedmiu rzutów karnych. Po 30  drużyny remisowały 13:13.

Drugą połowę Gwardziści rozpoczęli bardzo skoncentrowani. To oni wyszli na prowadzenie i utrzymywali je do 46. minut. W tedy wkradło się w ekipę opolan spore rozluźnienie. Popełniali sporo błędów i razili nieskutecznością. Bez skrupułów wykorzystali to zawodnicy Chrobrego, którzy od 47. minuty nie stracili ani jednej bramki. Głogowianie wygrali ostatecznie 23:28.

KPR Gwardia Opole – Chrobry Głogów 23-28 (13-13)
Gwardia: Malcher, Zembrzycki – Lemaniak 3, Siwak 1, Zarzycki 3, Łangowski, Tarcijonas 3, Mokrzki 3, Jankowski, Zadura 6, Mauer 4, Milewski, Morawski.
Chrobry: Stachera, Kapela – Wierucki 2, Płócienniczak 2, Świtałą 1, Klinger 4, Babicz 6, Gujski 2, Tylutki, Biegaj, Orpik 2, Krzysztofik 5, Kubała 3, Rydz 1.