-:-

Dodano: 28 września 2016

Mecz sezonu w Szczecinie

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoń dziś o 18:30 podejmą najlepszy zespół w Europie VIVE Tauron Kielce. Mistrz Polski będzie chciał zrewanżować się za ubiegłoroczną sensację, kiedy na inaugurację rozgrywek zremisował ze szczecinianami 27:27.
Ubiegłoroczny  podział punktów to nie jednorazowy sukces. 2 lata temu podczas otwarcia Azoty Areny Pogoń toczyła wyrównany pojedynek do 58 minuty. Ostatecznie przegrali 3 bramkami. Na co mogą teraz liczyć kibice? – Na pewno na walkę, mimo, że to Mistrz Polski to nie położymy się na parkiecie – mówi skrzydłowy Dawid Krysiak – jesteśmy podbudowani zwycięstwem z Piotrkowianinem i miejmy nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej.
Setna bramka Krysiaka?
Dla Krysiaka, najmłodszego w zespole Wojciecha Zydronia i Michała Bruny, mecz z VIVE Tauron Kielce może być szczególny. 2 lata temu, jako 16-latek debiutował w meczu z Mistrzem Polski, a teraz może rzucić swoją setną bramkę w lidze.-  To było coś wyjątkowego, grają tam zawodnicy, którzy byli i są idolami. Z resztą w dalszym podpatruję i się na nich wzoruje,teraz to będzie kolejna wspaniała lekcja  – podkreśla Krysiak.
Początki w Szczecinie
Mecz z Pogonią będzie wyjątkowy także dla Patryka Walczaka, który z powodzeniem występuje
w drużynie zwycięzcy Ligi Mistrzów. Swoje pierwsze kroki w dorosłej piłce ręcznej stawiał właśnie
w Szczecinie. Na pozycji obrotowego zastąpił go Arkadiusz Bosy, który niestety nie zagra przed własną publicznością – cierpi na uraz kolana. Kontuzje wyeliminowały z gry także Adama Wąsowskiego
i Mateusza Zarembę. Bartek Konitz przechodzi ostatni etap rehabilitacji po kontuzji barku.
Walka i moc atrakcji
Szczecinianie pokazali już, że potrafią walczyć. Kibice, którzy odwiedzą Azoty Arenę mogą liczyć
na wiele emocji. Nie zabraknie niespodzianek i konkursów w przerwie. Tradycyjnie, z Sandra SPA Pogonią działa Aktywna Strefa Przedszkoliady i Klaun Mimi Konewka, a w przerwie odbędą się konkursy z nagrodami ufundowane przez partnerów: BBS Floating, Spondylus oraz kręgielnie MK Bowling.
Klub przy współpracy z Miastem Szczecin i ZDiTM pomogą dotrzeć na halę specjalnymi autobusami
z Dąbia oraz Osiedla Bukowego, które z pętli odjadą o godzinie 17:30, a później trasą autobusów pośpiesznych do Azoty Areny. Powrót zaplanowany jest 20 minut po zakończeniu spotkania.
Bilety do kupienia na pogon.abilet.pl i w stałych punktach w mieście. Kasy Azoty Areny otwarte będą