-:-

Dodano: 3 grudnia 2019

Mecz walki dla Płocka

Nie udało nam się sprawić niespodzianki i pokonać uczestnika Ligi Mistrzów – Orlen Wisły Płock. Wicemistrzowie Polski niemal przez cały mecz nadawali ton wydarzeniom na parkiecie, ale ambitnie grające Azoty-Puławy do ostatnich minut nie dały gościom spokoju. Ostatecznie, po meczu walki,  nafciarze wygrali czterema trafieniami.

Pierwszy kwadrans meczu był niezwykle wyrównany. Wynik otworzył w 2 minucie Niko Mindeghia, a chwilę później wyrównał Antoni Łangowski. Kolejne minuty to przede wszystkich twarda gra w obronie z obu stron, która skutkowała dość niską skutecznością. W 9 minucie ma jednobramkowe prowadzeni wyszli  miejscowi (3:2), ale w ciągu kilkudziesięciu sekund dwa ciosy  płocczan znów wysforowały gości na prowadzenie (3:4). Po raz ostatni puławianie prowadzili w 14 minucie, kiedy po trafieniu Michała Szyby na tablicy wyników było 6:5 (18 minuta). Od tego momentu więcej z gry mieli goście.  W 19 minucie po trafieniu Jerko Matulica Wisła wygrywała 9:7, a w 25 minucie osiągnęła trzybramkową przewagę (8:11). Jeszcze przed zmianą
stron wicemistrzowie kraju powiększyli przewagę do czterech goli.

Dwie minuty po zmianie stron gol Mindeghii dał przyjezdnym pięć goli przewagi. To nie złamało puławian. W ciągu 180 sekund miejscowi zdobyli trzy gole z rzędu i przegrywali tylko 12:14. Od tego momentu trwała bardzo zażarta walka, ale więcej szczęścia mieli goście.  Puławianom brakowało w newralgicznych momentach skuteczności. Znów Azotowcy nie wykorzystali m.in dwóch rzutów karnych i kilku stuprocentowych sytuacji przede wszystkim ze skrzydeł. Doświadczony zespół z Płocka nie mógł tego nie wykorzystać i cały czas utrzymywał w miarę bezpieczną przewagę, która w zależności od fragmentu meczu wynosiła od dwóch do pięciu goli.