-:-

Dodano: 9 grudnia 2017

Mecz walki w Głogowie

Przed tym meczem w Głogowie było mocno nerwowo. Powód był jeden – przegrana w Mielcu. Chrobry chciał w ostatnim meczu tego roku rozgrywanym we własnej hali pokazać się z dobrej strony. Głogowianie wygrali po ciekawym i zaciętym pojedynku.

Wiadomo było, że Piotrkowianin nie przyjedzie do Głogowa poddać się bez walki. W swoim ostatnim meczu goście ciężko walczyli ze Spójnią, ale mecz rozstrzygnęli na swoją korzyść, więc pamiętają dobrze, jak smakuje zwycięstwo. Zespół z Piotrkowa gra w Superlidze drugi sezon, więc okrzepł już i na pewno nie jest chłopcem do bicia.

Wynik spotkania otworzył Woynowski. Goście od pierwszych minut chcieli pokazać, że będą walczyć o punkty. Chrobry dzisiaj zaprezentował się zdecydowanie lepiej, niz dwa dni wcześniej… Głogowianie postawili na mocną obronę, a w ofensywie walczyli o każdą piłkę. W 7. minucie Chrobry prowadził 4:2. Co prawda był to dopiero początek spotkania, ale ta 2. bramkowa przewaga okazała się dla gospodarzy bardzo ważna. Do końca pierwszej części spotkania Chrobry prowadzenia nie oddał, choć też go nie powiększył. No może na chwilę w 9. minucie, kiedy miał na koncie 3 bramki więcej. Ostatecznie zespoły schodziły na przerwę przy wyniku 14:12.

Druga odsłona spotkania to sporo nerwów i jeszcze więcej walki. Gospodarze wiedzieli, że nie mogą ani na chwilę stracić koncentracji i oddać prowadzenia, bo ciężko będzie dorzucić stracone bramki. Zaliczyli kilka niecelnych rzutów, kilka słupków i poprzeczek, ale jak oka w głowie pilnowali, aby mieć 1-2. bramkową przewagę.
Drugą część meczu ob zespoły zagrały na remis. Wynik z pierwszej dał więc zwycięstwo Chrobremu. Zwycięstwo, punkty i sporo nadziei przed środowym meczem w Elblągu.

KS SPR Chrobry Głogów – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 30:28 (14:12)
Chrobry: Stachera, Kapela – Zdobylak 1, Płócienniczak, Świtała 2, Sadowski 7, Klinger 6, Babicz 1, Gujski 3, Tylutki, Biegaj 2, Orpik 2, Krzysztofik 2, Rydz 4
Piotrkowianin: Procho, Schodowski – Mróz 2, Woynowski 3, Iskra 2, Kaźmierczak , Swat 5, Góralski 2, Surosz 1, Andreou 2, Pozarek 1, Makowiejew 2, Tórz 3, Pacześny 5