Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 25 czerwca 2020

Mega talent zagra w Wiśle

Począwszy od sezonu 2021/2022 zawodnikiem ORLEN Wisły Płock będzie Sergei Mark Kosorotov. Rosyjski talent związał się z naszym klubem dwuletnim kontraktem.

Mark Kosorotov zagra w Orlen Wiśle Płock w sezonie 21/22/ PGNiG Superliga piłka ręczna

Kosorotov w tym roku skończył 21 lat i jest obecnie zawodnikiem Chekhovskiye Medvedi. Zdążył już jednak zadebiutować w reprezentacji Rosji i wziąć udział w Mistrzostwach Świata 2019 i w Mistrzostwach Europy 2020. Ze swoim obecnym klubem trzy razy sięgną po mistrzostwo i puchar Rosji. Łącznie w krajowych rozgrywkach wystąpił w 79 meczach, w których zdobył 325 bramek. W sezonie 2018/2019 został wybrany najlepszym rozgrywającym ligi rosyjskiej. Dwukrotnie grał w VELUX EHF Lidze Mistrzów, gdzie był wyróżniającą się postacią Niedźwiedzi, zapisując na swoim koncie łącznie 69 trafień. W zakończonym niedawno sezonie został nominowany do nagrody Young Player VELUX EHFCL. Również redakcja planet-handball.com umieściła się go w gronie czterech najlepszych leworozgrywających młodego pokolenia.

Sergei Kosorotov będzie graczem ORLEN Wisły Płock

?✍?Począwszy od sezonu 2021/2022 zawodnikiem ORLEN Wisły Płock będzie Sergei Mark Kosorotov. Rosyjski talent związał się z naszym klubem dwuletnim kontraktem.

Opublikowany przez SPR Wisła Płock Czwartek, 25 czerwca 2020– Przyglądaliśmy się temu graczowi już od dłuższego czasu. Zebraliśmy o nim dużo informacji, fanem jego talentu jest również trener Xavi Sabate. Włożyliśmy w ten transfer sporo pracy. Tym bardziej cieszymy się, że negocjacje zakończyły się po naszej myśli i jesteśmy bardzo zadowoleni, że Sergei dołączy do naszego zespołu. Myślę, że wykonaliśmy bardzo ważny ruch – mówi prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek.

– To gracz bez wątpienia bardzo utalentowany, z szerokim repertuarem rozwiązań ataków pozycyjnych mimo wciąż młodego wieku. Myślę, że będzie naszym solidnym wzmocnieniem, zaczynając od sezonu 2021/2022. W tej chwili pracujemy już nad kadrą pierwszego zespołu na dalsze lata. Mamy ustawione swoje priorytety jeśli chodzi o personalia i konsekwentnie realizujemy nasze plany. Część z nich jest już na etapie finalizacji, a pewne decyzje będziemy podejmować na przestrzeni sezonu – mówi dyrektor sportowy Adam Wiśniewski.

MAGAZYN WisłaTV NR 437

Prezes Robert Czwartek i trener Xavi Sabaté:? podsumowują przedwcześnie zakończony sezon? przedstawiają nowych zawodników? i zapowiadają kolejne wzmocnienia?Zapraszamy!

Opublikowany przez SPR Wisła Płock Środa, 24 czerwca 2020– Wspólnie z moim menedżerem szukaliśmy klubu, w którym mógłbym się dalej rozwijać i dostawać ku temu wystarczającą ilość minut na boisku. Kiedy odezwała się Wisła, nie zastanawiałem się zbyt długo. To mocny zespół, z doświadczonym trenerem i fajnie będzie być częścią tego projektu. Hiszpańscy szkoleniowcy obecnie cieszą się bardzo dobrą opinią w Europie i chcę pracować z Sabate, aby zrozumieć, jak on postrzega moją grę i rolę w drużynie. Póki co nie mieliśmy okazji porozmawiać, ale wierzę, że niedługo to się zmieni. Być może spotkamy się gdzieś w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Również pozytywne opinie moich kolegów z reprezentacji Rosji – Konstantina Igropulo, czy Dmitry Zhitnikova były dla mnie istotne. Jestem pewien, że podjąłem właściwą decyzję. Moim celem jest ciągłe podnoszenie swoich umiejętności i dalszy rozwój. Chcę być ważnym ogniwem tej drużyny – powiedział Sergei Mark Kosorotov.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: