-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 7 listopada 2016

Michał Lemaniak Graczem Października!

Właśnie zakończyliśmy głosowanie na Gracza Października – Waszymi głosami zwyciężył Michał Lemaniak, 19-letni skrzydłowy z Gwardii Opole.
O Lemaniaku słyszeliśmy już przy okazji głosowania na gracza serii. Dzięki kibicom, Michał został graczem 7. serii PGNiG Superligi. W meczu z Górnikiem Zabrze rzucił bowiem aż 10 bramek. Łącznie w dziewięciu seriach zawodnik zdobył ich już 43. – Dla mnie tytuł gracza 7. było czymś, o czym może marzyć każdy młody zawodnik. Na pewno takie wyróżnienie będzie mnie mobilizowało do dalszej ciężkiej pracy na treningach i meczach. Chciałbym oczywiście podziękować wszystkim kibicom, którzy na mnie głosowali. Jest to bardzo miłe – mówił wtedy skrzydłowy.
Popularny „Leman” zajmuje miejsce w czołówce „łowców bramek” PGNiG Superligi. – To jest dopiero początek sezonu i wszystko może się jeszcze zmienić, ale oczywiście cieszę się, że na ten moment jestem tak wysoko – studzi emocje Michał Lemaniak.
A zawodników do naszego comiesięcznego plebiscytu typowali Eksperci NC+. Jako swoich kandydatów podali Marka Daćko – kołowego Górnika Zabrze. – Jest najlepszym strzelcem swojej drużyny. Błyszczy w każdym meczu, powołany do reprezentacji Polski przez Talanta Dujszebajewa. Zasłużenie.- tłumaczyli swój wybór dziennikarze NC+.
Jako drugie nazwisko podali Krzysztof Łyżwę. – Jeden z najbardziej wszechstronnych zawodników Superligi. Doskonale radzi sobie na każdym rozegraniu. Rzuca dużo bramek, ale też reżyseruje grę swoich kolegów. Bardzo dobrze zastępuję Piotra Masłowskiego w roli „mózgu” Azotów Puławy.- dodali Eksperci.
Ale zwyciężył ten wytypowany przez Redakcję Kocham Ręczną. Redaktorzy swój wybór tłumaczyli tak: To zaledwie 19-letni zawodnik. Występuje na pozycji skrzydłowego i jest jednym z motorów napędowych swojej drużyny, która okrzyknięta została największa niespodzianką in plus PGNiG Superligi mężczyzn. Lemaniak ma na swym koncie kilka typów do siódemek kolejek oraz 10 goli w jednym meczu, które rzucił  Górnikowi Zabrze. Jest perspektywicznym zawodnikiem, który w przyszłości ma szanse na występy w reprezentacji Polski.
Gratulujemy i zapraszamy do śledzenia występów wszystkich zawodników w 10. Serii PGNiG Superligi, która rusza już jutro. A w każdy poniedziałek o godz. 21.00 obejrzycie skróty wszystkich spotkań przygotowane przez Redakcję NC+. Po każdym Magazynie PGNiG Superligi na naszym profilu głosujemy na Gracza Serii.
superliga-zawodnik-miesiaca-www-post

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: