Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 25 czerwca 2020

Michał Olejniczak na trzy lata w Kielcach!

19-letni rozgrywający związał się z drużyną PGE VIVE Kielce trzyletnim kontraktem. Umowa obowiązywać będzie od najbliższego sezonu 2020/21.

Michał Olejniczak PGE VIVE Kielce / PGNiG Superliga piłka ręczna

Michał Olejniczak to jedna z największych nadziei polskiej piłki ręcznej w ostatnim okresie. Zawodnik gdańskiej SMS przebojem wdarł się do reprezentacji Polski i choć ma dopiero 19 lat, na koncie ma już udział w seniorskich mistrzostwach Europy, które w styczniu tego roku odbyły się w Austrii, Szwecji i Norwegii. To pierwszy w historii zawodnik, który został powołany do reprezentacji choć nie zaliczył jeszcze debiutu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Do tej pory Michał grał bowiem w pierwszej lidze.

Transfer młodziutkiego zawodnika wpisuje się w politykę solidnych inwestycji w polską młodzież, która ma obecnie miejsce w Kielcach. Zarówno Prezes Bertus Servaas jak i trener Talant Dujshebaev chcą wspierać rozwój piłki ręcznej w naszym kraju, wciągając coraz większą liczbę utalentowanych rodzimych graczy do składu pierwszej drużyny. W sezonie 2020/21, w żółto-biało-niebieskich barwach seniorskiego zespołu PGE VIVE Kielce obok Michała Olejniczaka zobaczymy Miłosza Wałacha, Sebastiana Kaczora i Cezarego Surgiela. Łącznie ze starszymi kolegami, Mateuszem Korneckim, Arkadiuszem Moryto, Szymonem Sićko i Tomaszem Gębalą (którzy dodatkowo wspierani będą przez doświadczonego Krzysztofa Lijewskiego) daje nam to liczną grupę zawodników, którzy już stanowią lub lada moment stanowić będą trzon reprezentacji Polski.

Cieszę się, że największe talenty polskiej piłki ręcznej w Polsce będą grały w Kielcach – komentuje Prezes Bertus Servaas– Chcemy, by piłka ręczna w Polsce rozwijała się, a obok najlepszych zawodników świata młodzi Polacy nabierają umiejętności. Myślę, że przed Michałem duża przyszłość i już niedługo stanie się on bardzo ważnym graczem nie tylko naszego zespołu ale także reprezentacji Polski!

Umowa z rozgrywającym obowiązywać będzie trzy lata. Michał Olejniczak stawi się w Kielcach na pierwszym treningu zespołu w drugiej połowie lipca.

https://www.facebook.com/SLMezczyzn/videos/521756245443673/

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: