Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 8 grudnia 2021

Michał Olejniczak zostaje w Łomża Vive Kielce

Środkowy rozgrywający przedłużył kontrakt z KS Vive Handball Kielce S.A.

Michał Olejniczak podpisał 5-letni kontakt, na bazie którego pozostanie w drużynie Łomża Vive Kielce do 2027 roku. Dotychczasowy kontrakt zawodnika obowiązywał do końca przyszłego sezonu, jednak już teraz „Olej” postanowił na dłużej związać się z Mistrzami Polski.

Decyzja o podpisaniu pierwszego kontraktu była trudniejsza, a teraz nie musiałem się długo zastanawiać – mówi Michał Olejniczak – Mieć możliwość dalszego rozwoju pod okiem trenera Talanta Dujshebaeva to coś wielkiego. Bardzo się cieszę, że przez najbliższe lata wciąż będę zawodnikiem Łomży Vive Kielce.

Rozgrywający jest zadowolony ze swojego dotychczasowego pobytu w Kielcach, podkreślając, że wiele się tutaj uczy.

W trakcie pierwszego sezonu w Kielcach zrozumiałem, że na boisku najważniejsze to zachowywać spokój i koncentrację. Ma to wielkie przełożenie na liczbę błędów, które popełniam. Było wiele spotkań, po których miałem do siebie dużo pretensji i byłem na siebie zły. Mam nadzieję, że teraz takich meczów będzie o wiele mniej. Jestem młody, mój charakter jest trochę wybuchowy, więc takie sytuacje pewnie będą się jeszcze zdarzać, ale będę mocno pracował, żeby było ich jak najmniej – przyznaje Michał Olejniczak i dodaje – Wiem, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Dostaję coraz więcej szans w Lidze Mistrzów i dzięki temu w każdym meczu wzrasta moja pewność siebie na boisku. Zdecydowałem się przedłużyć kontrakt, ponieważ na ten moment nie widzę dla siebie lepszego miejsca do rozwoju. W Kielcach zawsze czuję pozytywną atmosferę, za którą idzie wsparcie od wszystkich zawodników, trenerów i kibiców.

Michał Olejniczak jest kolejnym zawodnikiem, który w ostatnim czasie znacznie przedłużył swój kontrakt z KS Vive Handball Kielce S. A. Najdłuższe umowy – do 2028 roku – mają: trener Talant Dujshebaev oraz bramkarz Andreas Wolff. Do 2027 roku kontraktami z Mistrzami Polski związani są Nicolas Tournat, Branko Vujović (który lata 2022-2025 spędzi w Hannoverze), Hassan Kaddah (dołączy do zespołu w przyszłym sezonie) oraz od dziś Michał Olejniczak. O rok krócej w Kielcach pozostaną: Alex Dujshebaev, Tomasz Gębala oraz Nedim Remili i Benoit Kounkoud, którzy dołączą do ekipy w przyszłym sezonie.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: