-:-

Dodano: 21 listopada 2018

Miedziowi nie sprostali Wiśle

Orlen Wisła Płock wywozi z Lubina komplet punktów. W meczu 12. serii PGNiG Superligi Mężczyzn aktualni wicemistrzowie Polski okazali się lepsi od piłkarzy ręcznych Zagłębia, wygrywając 29:19 (17:10).

Wynik meczu otworzył Marek Marciniak, ale Wisła szybko doprowadziła do remisu. Miedziowi pogubili się w ataku i chwilę później Michał Daszek dał gościom prowadzenie. Na początku to jednak Jose de Toledo dał się Miedziowym najbardziej we znaki i po jedno bramkach w 10. minucie Wisła prowadziła 5:2. Przewaga Nafciarzy utrzymywała się na poziomie 3-4 trafień, a wynik po stronie Zagłębia „trzymał” głównie Paweł Dudkowski. Później połocczanie podkręcili tempo i dorzucili kilka bramek. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy o czas, przy wyniku 8:14, poprosił Bartłomiej Jaszka. To jednak wicemistrzowie Polski mieli więcej argumentów i do przerwy wygrywali pewnie 17:10.

W drugiej gra się bardziej wyrównała. Na parkiecie pojawił się Bartłomiej Jaszka i gospodarze bardziej postawili się wicemistrzom Polski. Lubinianie starali się jak mogli, aby zmienić losy meczu, ale nie mogli znaleźć sposobu na dużo wyżej notowanych rywali. Kwadrans przed końcem bramkę numer 15 dla Zagłębia zdobył Bartłomiej Jaszka, a chwilę później za faul na grającym trenerze Miedziowych czerwoną kartkę ujrzał Mateusz Piechowski. Dziesięć minut przed końcową syreną przewaga Nafciarze wzrosła do dziesięciu trafień – 26:16, a mecz zakończył się wynikiem 29:19.

-Pierwsze minuty były zdecydowanie po dyktando Wisły, która szybko wypracowała sobie kilkubramkową przewagę, a z biegiem czasu jeszcze ją powiększała. Chcieliśmy zagrać najlepiej jak potrafimy i zmazać plamę po meczu w Opolu, który zupełnie nam nie wyszedł. Było dziś kilka fajnych akcji, ale na pewno 10-bramkowa przegrana chwały nie przynosi. Mamy nad czym pracować – skomentował Michał Stankiewicz, obrotowy Zagłębia Lubin.
MVP meczu: Marcin Wichary (Wisła)
MKS Zagłębie Lubin – Orlen Wisła Płock 19:29 (10:17)
Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz , Bondzior 3, Kużdeba 3, Mrozowicz, Pawlaczyk , Gębala, Szymyślk 1, Sroczyk 1, Marciniak 1, Moryń 1, Jaszka 2, Dudkowski 4, Dawydzik , Czyczykało 3.
Orlen Wisła: Borbely, Morawski – Mlakar 3, Racotea 3, Daszek 5, Mihić 3, Moya 1, Sulić 2, Zdrahala 1 , Źabić , Góralski, Krajewski 2, Tarabochia 5, de Toledo 3, Obradović 1, Krajewski.
Sędziowie: Krzysztof Bąk, Kamil Ciesielski, Delegat ZPRP: Ryszard Matuszewski