Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 18 lipca 2018

Miedziowi rozpoczęli przygotowania

Dziś na pierwszym treningu stawili się piłkarze ręczni Zagłębia Lubin. Podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera na pierwszych zajęciach spotkali się w hali SP 14 w Lubinie.
 
Od nowego sezonu w Lubinie zobaczymy pięciu nowych graczy: Jakuba Morynia, Mikołaja Kupca, Macieja Tokaja, Marka Marciniaka i pochodzącego z Ukrainy Romana Chychykało. Dziś nowi zawodnicy rozpoczęli zajęcia z drużyną Miedziowych – Czuję emocje i wielką satysfakcję, że trafiłem właśnie do Zagłębia. Nie mogłem się już doczekać pierwszego treningu, tym bardziej, że sezon w Elblągu skończyliśmy stosunkowo wcześnie. Duży wpływ na moją decyzję, co do przyjścia do Zagłębia miał trener Bartłomiej Jaszka i wierzę, że wiele się od niego nauczę – mówi Jakub Moryń, który do Zagłębia trafił z Mebli-Wójcik Elbląg.
 

 
Na pierwszym treningu stawili się wszyscy gracze, którzy znaleźli się w kadrze na sezon 2018/2019 PGNiG Superligi Mężczyzn. Przerwa wakacyjna nie oznaczała dla szczypiornistów rozbratu z treningami – Na trzy tygodnie przed dniem dzisiejszym dostaliśmy plan treningowy, więc każdy z nas jest przygotowany do ciężkiej pracy. Sił i dobrych chęci na pewno nie zabraknie – mówi Michał Stankiewicz, obrotowy Zagłębia Lubin.
 
Skład Zagłębia to w nowym sezonie mieszanka młodości i doświadczenia z naciskiem na to pierwsze. Miedziowi kolejny raz stawiają na młodych, perspektywicznych zawodników – Taki obraliśmy kierunek, że będziemy inwestować w młodych zawodników, którzy chcą grać i się rozwijać. Przyszło do nas pięciu młodych zawodników, z czego bardzo się cieszymy. Młodość na pewno jest nieobliczalna, ale na pewno będziemy nad tym pracowali – mówi Bartłomiej Jaszka, trener Zagłębia Lubin.
 
Miedziowi do nowego sezonu przygotowywać się będą na własnych obiektach, mając jeden-dwa treningi dziennie w hali, na stadionie lub w siłowni. Zawodników Zagłębia czeka szereg meczów sparingowych z Pogonią Szczecin, Chrobrym Głogów, MKS-em Kalisz czy ZTR-em Zaproże.

W dniach 17-19 sierpnia w hali Kalisz Arena lubinianie wezmą udział w silnie obsadzonym Szczypiorno Cup 2018. Oprócz Miedziowych w Kaliszu zagrają także: Energa MKS Kalisz, PGE Vive Kielce , Orlen Wisła Płock, KS Azoty Puławy, Górnik Zabrze i MMTS Kwidzyn.
 
Plan sparingów:
27.07: MKS Kalisz – MKS Zagłębie Lubin
28.07: Pogoń Szczecin – MKS Zagłębie Lubin (Buk)
4.08: MKS Zagłębie Lubin – SPR Chrobry Głogów
10-11.08: MKS Zagłębie Lubin – ZTR Zaporoże
17-19.08: Szczypiorno Cup (Kalisz)
25.08: MKS Zagłębie Lubin – I-ligowiec


 
 
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: