-:-

Dodano: 2 lutego 2020

Miedziowi umacniają się w ósemce!

W 19. serii PGNiG Superligi Mężczyzn szczypiorniści Zagłębia Lubin odnieśli cenne zwycięstwo nad Stalą Mielec. Wygrana (14:10) przybliża Miedziowych do udziału w rundzie finałowej!

Na atomowy rzut Macieja Tokaja szybko odpowiedzieli Piotr Krępa i Wiktor Jędrzejewski – a to wszystko w niespełna dwie minuty. Szybka wymiana ciosów zwiastowała emocjonujące spotkanie w hali RCS. Miedziowi prowadzenie odzyskali w szóstej minucie, kiedy po silnym rzucie Stanisława Gębali mieliśmy 4:3. Rozgrywający Zagłębia w dziesiątej minucie miał na swoim koncie trzy bramki, a gospodarze wygrywali 5:3. Podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera złapali wiatr w żagle i zaczęli „odjeżdżać” rywalom. W osiemnastej minucie było 8:5 i o czas poprosił szkoleniowiec gości. Chwilę później było już… 10:5. Lubinianie grali jak natchnieni, akcje napędzał Maciej Tokaj, w bramce po raz kolejny szalał Marcin Schodowski. W końcówce pierwszej połowy byliśmy świadkami gry bramka za bramkę i do przerwy było 14:10.

Drugą połowę lepiej dużo rozpoczęli mielczanie, dobra obrona i skuteczne akcje ofensywne sprawiły, że w niespełna siedem minut po zmianie stron Stal doprowadziła do remisu po 14. Lubinianie wciąż czekali na pierwsze trafienie po przerwie, tymczasem goście zwietrzyli swoją szansę. Strzelecki impas w drugie połowie przełamał w końcu Wojciech Hajnos i Zagłębie znów prowadziło. Chwilę później o czas poprosił Dawid Nilsson, a Miedziowi wygrywali 17:14. Wcześniejszy przestój gospodarzy okazał się chwilowy. Lubinianie odrobili lekcję z Piotrkowa Trybunalskiego i nie pozwolili rywalom się rozpędzić. Od wyniku 14:14 podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera znów zaczęli grać swoje i kwadrans przed końcem prowadzili 21:15. Gospodarze pewnie zmierzali po cenną wygraną, rzucając nawet bramki w podwójnym osłabieniu. Po końcowej syrenie zawodnicy Zagłębia cieszyli się z trzech punktów, przybliżających ich do fazy play-off!