Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 19 lipca 2022

Miedziowi wznowili treningi

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin wznowili dziś treningi po wakacyjnej przerwie i tym samym rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu PGNiG Superligi Mężczyzn. Miedziowi rozpoczęli od testów sprawnościowych.

Męski zespół Zagłębia stawił się dziś w hali SP 14 w Lubinie. Zawodnicy zaczęli od testu i treningu wytrzymałości. Beep test, który przeszli zawodnicy, służy do sprawdzenia wytrzymałości tlenowej. Polega na wykonaniu kilkustopniowego biegu wahadłowego tam i z powrotem w odcinkach 20-metrowych.

Zaczęliśmy od testów sprawnościowych, będziemy również przeprowadzać podstawowe pomiary, typu waga, która jest bardzo ważna. W trakcie urlopów zawodnicy mieli indywidualne rozpiski treningowe i wracają do treningów już przygotowani. Te pierwsze dni i tygodnie na pewno nie będą łatwe, jedna później będziemy schodzić z obciążeń, będzie też więcej zajęć z piłką i grania. Jesteśmy dobrej myśli i w pełni gotowi na nowe wyzwania – mówi Jarosław Hipner, trener Zagłębia Lubin.

Do treningów Zagłębie przystąpili w zmienionym składzie. Do sztabu szkoleniowego męskiej drużyny Zagłębia Lubin dołączył Grzegorz Klimczak, który będzie asystentem pierwszego trenera, Jarosława Hipnera. Od sezonu 2022/2023 PGNiG Superligi Mężczyzn zobaczymy także trzech nowych zawodników. Mowa o bramkarzu Damianie Procho oraz dwóch skrzydłowych, Rafale Krupie i Arkadiuszu Michalaku. Z Zagłębiem pożegnali się natomiast: Roman Chychykalo, Marcel Sroczyk, Marek Marciniak, Kamil Drobiecki oraz Marek Bartosik.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: