Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 15 listopada 2021

Miedziowi zachęcają do badań. Dla jaj!

Po raz kolejny klub piłki ręcznej MKS Zagłębie Lubin S.A. przyłączył się do światowej kampanii Movember. Ambasadorem akcji został rozgrywający Miedziowych, Mateusz Drozdalski.

Jak co roku, w okolicach listopada, mężczyźni na całym świecie zapuszczają wąsy, aby sprowokować społeczeństwo do rozmowy o raku jąder i prostaty. W ten sposób organizatorzy kampanii Movember chcą uświadomić, jak ważne są regularne badania i dbanie o swój stan zdrowia.

Mateusz Drozdalski udał się do jednego z lubińskich barberów, gdzie przygotował się do akcji. Do końca listopada rozgrywający Zagłębia występować będzie na parkiecie z okazałym wąsem.

Nie trzeba było mnie do tego namawiać, gdyż zawsze chętnie biorę udział w tego typu akcjach i cieszę się, że klub często do takich akcji dołącza. W mijającym miesiącu zachęcałyśmy panie do badań profilaktycznych, tym razem zachęcać będziemy do tego panów, właśnie poprzez akcję Movember – mówi Mateusz Drozdalski.

Kampania Movember, ma na celu walkę z rakiem jąder i prostaty u mężczyzn. Organizatorem akcji jest Fundacja Kapitan Światełko.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: