Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 15 października 2020

Miedziowi zachęcają do badań

Dziś obchodzimy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Do akcji Kampanii „Jesteś dla mnie ważna. Zbadaj się”, zainicjowanej przez Powiat Lubiński, włączyli się także piłkarze ręczni Zagłębia Lubin.

W akcji wykorzystane zostaną zrobione właśnie zdjęcia. Może do niej dołączyć każdy z nas w mediach społecznościowych, wykorzystując hasztag #JesteśWażna – Biorąc udział w tej akcji chcielibyśmy przypomnieć wszystkim kobietom o regularnych badaniach profilaktycznych, mających na celu wykluczenie lub wczesną diagnozę raka piersi. Pomimo, że akcja skierowana jest przede wszystkim do płci pięknej to ten temat powinien być ważny dla każdego z nas. Mamy nadzieję, że choć w niewielkim stopniu przyczynimy się do zwiększenia poziomu świadomości na temat raka piersi, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że świat bez kobiet nie miałby sensu – mówi Maciej Tokaj, kapitan drużyny szczypiornistów Zagłębia.

Maciej Tokaj MKS Zagłębie Lubin #JestesWazna

W ramach kampanii panie do wykonywania badań profilaktycznych będą zachęcać panowie, z drużyny Zagłębia Lubin byli to szczypiorniści: Marek Marciniak, Marek Bartosik i wspomniany wcześniej Maciej Tokaj.

Rak piersi to typ nowotworu, na który kobiety chorują najczęściej. W grupie 100 000 Polek, 18 zmaga si ę z tym schorzeniem. Dobra wiadomość jest taka, że większość przypadków jest całkowicie wyleczalna. Lekarze cały czas walczą o to, by te wskaźniki były jeszcze lepsze, a ich największym sprzymierzeńcem w tej batalii jest z pewnością wczesne wykrycie choroby.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: