Aktualności

„Mieliśmy swoje szanse” – wypowiedzi zawodników PGE VIVE Kielce

Talant Dujshebaev, trener PGE VIVE Kielce: Gratulacje dla zespołu z Barcelony, wygrali brązowy medal, grali bardzo dobrze. Mam dzisiaj urodziny i bardzo się cieszę, że mogłem je spędzić tutaj. Dla mnie to naprawdę wspaniałe, że jesteśmy w Kolonii. Ten turniej jest fantastycznie zorganizowany, wszystkie jest tu niesamowite. EHF – dziękuję za organizację takiego doskonałego wydarzenia. To prawdziwe show. Zawodnicy zrobili mi piękny prezent, że tu awansowali. Miałem zaplanowany dzień w Paryżu razem z moją żoną, ale bardzo się cieszę, że jednak jestem w Kolonii (śmiech). Muszę podziękować moim zawodnikom za cały ten sezon. Przez cały rok mieliśmy bardzo dużo problemów zdrowotnych, w składzie mamy dużo bardzo młodych zawodników, dla dziewięciu z nich to był pierwszy występ w Final Four. Uważam, że to dla nas wspaniałe doświadczenie, które w przyszłym sezonie będzie procentowało.

Marko Mamić, rozgrywający PGE VIVE Kielce: Barca miała dzisiaj świetny szybki środek, a my nie wracaliśmy szybko do obrony i to zrobiło różnicę. Gdy graliśmy dzisiaj sześciu na sześciu, nasza obrona wyglądała naprawdę dobrze. Gdy zaczynały się kontry, to zaczynały się i problemy. Zawsze chcesz wygrać, teraz po meczu ciężko jest coś powiedzieć. Wszyscy chcieliśmy tu wygrać, ale nie było to obowiązkiem.

Filip Ivić, bramkarz PGE VIVE Kielce: Gratulacje dla mojego zespołu, który walczył od pierwszej do ostatniej minuty. Nie jestem w najlepszej formie, ale próbowałem dać z siebie wszystko, było bardzo ciężko w tym spotkaniu. Musimy być dumni, wielu z nas po raz pierwszy grało w Final4. Barcelona to jeden z najlepszych zespołów na świecie, grają szybko i mocno. Myślę, że i tak zrobiliśmy świetny wynik. Dziękuję wszystkim – kolegom, trenerom, kibicom, sponsorom – to był mój ostatni mecz. Szkoda, że nie mamy medalu, ale Paryż czy Szeged też chciały to być, a to nam się udało. Kielce zawsze będą w moim sercu.

Vladimir Cupara, bramkarz PGE VIVE Kielce: Graliśmy super drugą połowę, ale Barcelona była dziś lepsza. Szkoda. Sędziowie chyba nam nie pomagali. Ale takie jest życie, idziemy dalej. Dziękuję wszystkim, szczególnie kibicom! Chciałbym życzyć wszystkim w Kielcach wszystkiego, co najlepsze!

Arkadiusz Moryto, skrzydłowy PGE VIVE Kielce: Nasi rywale zasłużyli na zwycięstwo, więc gratulacje dla nich. My mieliśmy swoje szanse, ale oni grali bardzo szybko. Zagraliśmy niedostatecznie dobrze w obronie, straciliśmy aż czterdzieści bramek, a to zdecydowanie za duzo. Pascual Gratulacje dla zespołu z Kielc, na przestrzeni całego sezonu grali bardzo dobrze i dlatego są w Kolonii.

fot. Grzegorz Trzpil

Przeczytaj jeszcze:

„Mieliśmy swoje szanse” – wypowiedzi zawodników PGE...

Talant Dujshebaev, trener PGE VIVE Kielce: Gratulacje dla zespołu z Barcelony, wygrali...

PGE VIVE Kielce czwartą drużyną Europy

W meczu o trzecie miejsce VELUX EHF FINAL4 drużyna PGE VIVE...

Najważniejszy mecz sezonu – wideo

Wielki Finał na żywo oglądał komplet publiczności w Hali Legionów. Kibice...