-:-

Dodano: 6 grudnia 2020

Mikołaj z 3 punktami pojechał do Puław

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni tylko w pierwszej połowie postawili twarde warunki wyżej notowanej drużynie z Puław, kiedy do przerwy było 12 – 15. Ostatecznie w drugiej części gry, przyjezdni nie pozostawili żadnych złudzeń i wygrali 22 – 33.

Sandra Spa Pogoń Szczecin – Azoty-Puławy / PGNiG Superliga

Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana z lekkim wskazaniem na gości. Szczecinianie postawili twarde warunki w defensywie, często wypadali na ławkę kar, a wtedy celnie rzucali Andrii Akimenko i Michał Szyba. Wśród gospodarzy brylowali przede wszystkim Piotrek Rybski, który rozgrywał najlepszy mecz w sezonie oraz Paweł Krupa. Ostatecznie do przerwy było 12 – 15.

Druga część spotkania rozpoczęła się od celnego trafienia Piotra Rybskiego, i to był koniec wyrównanego starcia. Między 32, a 44 minutą goście rzucili 10 bramek, szczecinianie trafili tylko dwukrotnie i na tablicy wyników było 15 – 26. Gospodarze nie radzili sobie z dobrze dysponowanym w 2 połowie Vadimem Bogdanowem. Końcowe fragmenty to już tylko kosmetyka wyniku, a ostatnią bramkę z rzutu karnego zdobył Piotr Rybski dla którego było to 10 trafienie w meczu.

ZOBACZ statystyki meczu

Sandra Spa Pogoń: Terekhov, Gawryś – Wrzesiński 1, Wąsowski, Gierak 2, Krupa 3, Bosy 1, Krysiak 1, Matuszak 3, Rybski 10 (3/3), Zaremba, Fedeńczak 1.