-:-

Dodano: 30 września 2022

LM: Misja GOG zakończona powodzeniem

Nafciarze zmierzyli się z Mistrzem Danii. W Orlen Arenie odbyło się kolejne święto piłki ręcznej – ORLEN Wisła Płock podjęła GOG. Niebiesko-Biało-Niebiescy, przy ogromnym wsparciu Kibiców, zakończyli misję GOG z kompletem punków!

I połowa

Mecz trzeciej kolejki EHF Champions League rozpoczął się bramką Mortena Olsena. Następnie Michała Daszka i Dimę Zhitnikova zablokował Tobias Thulin i po chwili oglądaliśmy jeszcze jedno trafienie Olsena, a po nim, ze strony ORLEN Wisły Płock, odpowiedział Zhitnikov. W piątej minucie, po trafieniach Madsena, Zhitnikova oraz Rasmussena, na tablicy wyników widniał rezultat 2:4. Kolejno pomylili się gospodarze, zaś gościom przyznano karnego, którego z powodzeniem wykonał Tollbring. Swojego rzutu z siódmego metra doczekali się również Nafciarze, jednak ich próba nie zakończyła się bramką – piłka Pereza odbiła się od nogi Dorgelo. Później oglądaliśmy skuteczną interwencję Pilipovicia i bramkę z kontrataku Krajewskiego.

Po jedenastu minutach wynik wynosił 4:5 – bramkę dla ORLEN Wisły Płock zanotował Perez, chwilę później karnego trafił Lućin, zaś po nim z kontry zapunktował Perez. W między czasie gości powstrzymał Pilipović i płocczanie wyszli na prowadzenie. Następnie, na 7:5 trafienie dołożył Kosorotov i dopiero po pięciobramkowej serii Nafciarzy odpowiedział GOG. Gdy kolejne trafienie zaliczył Zhitnikov, o czas poprosił trener przyjezdnych, jednak rozmowa Duńczyków z ich szkoleniowcem nie zaowocowała bramką przy najbliższej okazji i to Dima ponownie podwyższył rezultat swojej drużyny. Później piłkę GOG-u wyrwali płocczanie, lecz z kontry pomylił się Krajewski. Obu zespołom przyszło też grać w osłabieniu – najpierw na ławkę trafił Susnja, zaś chwilę później Jakobsen.

W dwudziestej minucie meczu, po rzucie na pustą bramkę oraz trafieniu Tollbringa, Duńczycy wyrównali rezultat na 10:10. Kolejno na listę strzelców wpisał się Tomas Piroch, zaś po nim pomyłka GOG-u i kontra Mihicia. Goście nie odpuszczali i nie słabli, a stale gonili ORLEN Wisłę Płock, jednak Nafciarze utrzymywali przynajmniej jednobramkowe prowadzenie. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy, sędziowie zadecydowali o wykluczeniu Krajewskiego. Po chwili, po drugiej stronie boiska, Wiślacy otrzymali szansę na trafienie z rzutu karnego i wykorzystał ją Lućin. Następnie celny rzut dla Duńczyków oddał Tollbring, zaś dla gospodarzy ponownie Lućin.

Przed przerwą piłkę gości przechwycił Susnja, a dzięki temu z kontrataku zapunktował Krajewski. Później szybka odpowiedź GOG-u i trafienie Pirocha. O czas poprosił jeszcze Xavi Sabate, jednak płocczanie nie powiększyli już wyniku, podobnie jak Duńczycy i do szatni zeszli przy wyniku 17:14.

II połowa

Druga część spotkania rozpoczęła się atakiem Nafciarzy i bramką Abela Serdio, a kolejno z kontrataku trafił Tin Lućin. Dopiero wtedy odpowiedział Simon Pytlick, natomiast następna akcja ORLEN Wisły Płock została przerwana przez faul w ataku. Druga bramka GOG-u w tej części gry również należała do Pytlicka, zaś Wiślakom przyszło grać w osłabieniu – na ławkę sędziowie odesłali Krajewskiego. Oba zespoły zaliczyły też po stracie, a na 20:16 rzucił Lućin. Później udana interwencja Pilipovicia oraz bramka Pirocha. W końcu także goście stracili zawodnika z pola – karę otrzymał Nejc Cehte. Oglądaliśmy również piękną bramkę Michała Daszka, który w locie złapał piłkę od Mihicia. Następnie arbitrzy wykluczyli Pirocha, zaś dla Duńczyków zapunktował Tollbring.

W 40. min. ponownie do rzutu karnego podszedł Tin Lućin i ponownie wpakował piłkę do bramki. Później trafienie GOG-u i strata Wisły, jednak gościom nie udało się przeprowadzić skutecznego ataku. Następnie wynik na 24:20 zmienił Kosorotov, a po nim swoją bramkę dołożył Olsen. Oglądaliśmy też kolejne pomyłki po obu stronach boiska, zaś po faulu na Kosorotovie, na ławkę trafił Cehte. Po dwóch nieudanych próbach Mihicia, a pomiędzy nimi jednej gości, interweniował szkoleniowiec Duńczyków. Następny atak GOG-u został zatrzymany przez sędziów w wyniku faulu, natomiast do kontrataku wybiegł Perez i pokonał goalkeepera przeciwników. Wiślacy znowu zagrali też w przewadze – sędziowie ukarali wykluczeniem Pytlicka, jednak to nie zatrzymało gości, którzy powiększyli swój dobytek bramkowy o kolejne trafienie.

Na nieco ponad dziesięć minut przed końcem meczu, o czas poprosił trener ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po rozmowie ze szkoleniowcem, pomylił się Zhitnikov, jednak ostatecznie piłkę do bramki wpakował Serdio. Kolejno kilka zmarnowanych szans zarówno Nafciarzy, jak i Duńczyków oraz pechowa akcja Kosorotova, którego piłka była bliska wturlania się między słupki przeciwników. Do grona strzelców Wiślaków dołączył też Sarmiento, a w 55. minucie ORLEN Wisła Płock prowadziła 27:25. Przy najbliższej akcji płocczan sędziowie zasygnalizowali grę pasywną i zatrzymany został Kosorotov, zaś chwilę później Pilipović powstrzymał gości z karnego. Przy okazji dwie minuty otrzymał Lućin, a następnie płocczanom również podyktowano rzut karny – wykorzystał go Sergei Kosorotov.

Przy wyniku 28:25 interweniował trener GOG-u, zaś po nim goście wywalczyli karnego, którego ponownie zatrzymał Pilipović. W 57. minucie arbitrzy wykluczyli Kosorotova, jednak, mimo osłabienia, Wiślacy wyrwali piłkę Duńczykom i bramkę zdobył Lućin. Goście oddali natomiast rzut nad poprzeczką i stracili kolejną bramkę, tym razem strzelcem był Piroch. Później zapunktował także GOG, natomiast w 60. min. o czas prosił Xavi Sabate, a po nim piękną bramkę z drugiej linii dołożył Kosorotov. Wynik meczu na 31:27 ustanowił Olsen, ale komplet punktów został w Płocku!!!

Do rezultatu spotkania dołożyli się Kibice, którzy tradycyjnie stworzyli w Orlen Arenie niesamowitą atmosferę i dodali Nafciarzom skrzydeł w trudnych momentach pojedynku!

ORLEN Wisła Płock 31:27 (17:14) GOG

ORLEN Wisła Płock: Pilipović, Jastrzębski – Daszek 1, Lućin 7, Piroch 4, Yasuhira, Serdio 4, Susnja, Sarmiento 1, Krajewski 2, Perez 3, Terzić, Dawydzik, Mihić 1, Zhitnikov 4, Kosorotov 4.

GOG: Dorgelo, Thulin – Pytlick 6, Pedersen, Jakobsen, Tollbring 7, Madsen 3, Jørgensen 2, Leger 1, Rasmussen 2, Kildelund, Zachariassen 1, Als, Cehte, Olsen 5, Clausen.

Kolejna okazja do kibicowania Nafciarzom w Orlen Arenie już w niedzielę! ORLEN Wisła Płock podejmie Piotrkowianina Piotrków Trybunalski w piątej serii PGNiG Superligi. Początek spotkania 2 października o godz. 13:00.